مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه سینما

لزوم بکارگیری موضوعات سیاسی از قبیل انقلاب اسلامی، فلسطین و بیداری اسلامی در آثار سینمایی

لزوم بکارگیری موضوعات سیاسی از قبیل انقلاب اسلامی، فلسطین و بیداری اسلامی در آثار سینمایی
به گزارش خبرنگار سراج24، مقام معظم رهبری سینما را به عنوان «کارآمدترین روایتگرِ واقعیت و حقیقت» معرفی کرده و می‌فرمایند: «هنر سینما بلاشک یک هنر برتر است؛ یک روایتگر کاملاً مسلط - که هیچ روایتگری تاکنون در بین این شیوه‌های هنرىِ روایت یک واقعیت و یک حقیقت، تا امروز به این کارآمدی نیامده - و یک هنر پیچیده و پیشرفته و متعالی.»
 
 ایشان همچنین به اهالی سینما توصیه می‌کنند: «شما این دریچه را دمِ دست دارید؛ یعنی دریچه‌ سینما به سوی معارف و پرتوی که از این دریچه به داخل افکنده می‌شود. این دریچه در اختیار شماست. اهمیت این هنر، مسئولیت شما را هم بالا می‌برد. من این را می‌خواهم عرض بکنم؛ یعنی شماها یک مسئولیت سنگینی دارید.»
 
مقام معظم رهبری سینما را به عنوان هنری جذاب و اثرگذار در سطح اجتماع عنوان می‌کنند و معتقدند سینما زمینه‌ساز پرورش انسان‌هایی امیدوار و دارای اعتماد به نفس بوده یا بالعکس، افراد را زیر سؤال برنده‌ افتخارات بار می‌آورد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این باره می‌فرمایند:«شما [سینماگران] می‌توانید این نسل را یک نسل پیشرونده، امیدوار، پُرشوق، معتقد به خود و معتقد به ارزش‌های اسلامی و ملىِ خود بار بیاورید؛ و همین‌طور می‌توانید این نسل را شرمنده، پشیمان، زیر سؤال برنده‌ افتخارات گذشته و زیر سؤال برنده‌ افتخار انقلاب و دفاع مقدس بار بیاورید.»
 
ایشان همچنین طی دیدارهای مختلف با اهالی سینما، مطالبات خود از این حوزه فرهنگی را به آنها منتقل کرده‌اند که به مرور مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بخش در پایگاه خبری تحلیلی سراج24 بازخوانی خواهد شد.

 * لزوم بکارگیری موضوعات سیاسی از قبیل انقلاب اسلامی، فلسطین و بیداری اسلامی در آثار سینمایی

در بحث سینمای انقلابی عمده‌ توجه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به "حرکت بزرگ و افتخار‌آمیز ملت ایران در جریان انقلاب اسلامی" و رسیدن به دستاوردهای مهم در عرصه‌های گوناگون است. ایشان در دیدار جمعی از مسئولان جشنواره فیلم عمار موضوعات مربوط به تاریخ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، فلسطین و بیداری اسلامی را از جمله موضوعات مهم و پُرمایه برای استفاده در فیلم‌سازی برشمردند و افزودند: «یکی از مسائل دروغی که در دنیا تبلیغ می‌شود، این است که می‌گویند هنر نباید با سیاست آمیخته شود، در حالی که مجموعه‌های هنری غرب، از جمله هالیوود، کاملاً سیاسی هستند  و اگر این‌گونه نبود، چرا به فیلم‌های ضد صهیونیستی ایران اجازه‌ حضور در جشنواره‌های سینمایی را نمی‌دهند؟»

 

اخبار مرتبط

استفاده از مدح‌ها و تمجیدهای بی‌معنا در مراسم اهل بیت (س) مضر است/ ضرورت توجه به مضامین عمیق در مداحی

جامعه‌ مطبوعات باید در جهت‌ سیاسی‌ کردن‌ مردم‌ حرکت‌ کند/ در یک‌ جامعه‌ سیاسی‌ آسیب‌پذیری‌ مردم‌ کمتر است‌

افزایش دقت در نشر کتاب و جلوگیری از انتشار و توزیع کتب مضر/ مجموعه‌ای که متصدی امر کتاب است نباید هر کتاب مضری را وارد بازار کتابخوانی کند/ در زمینه‌ تولید و چاپ و نشر کتاب بی‌مبالاتی جایز نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha