اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی در سال ۹۵ به آیت الله «شیخ عیسی قاسم» و «آرزو مرالی»

 اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی در سال ۹۵ به آیت الله «شیخ عیسی قاسم» و «آرزو مرالی»

به گزارش سراج24 ، امروز(چهارشنبه)، 13 مردادماه 1395، مراسمی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی با سخنرانی رئیس قوه قضاییه و با حضور مقامات لشگری و کشوری و سفرای مقیم در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد که در این مراسم، سومین جایزه حقوق بشر اسلامی به برندگانی از خارج از کشور، با توجه به نقش آنان در «دفاع از حقوق مسلمانان» و «مبارزه با اسلام هراسی» و «تبیین اصول حقوق بشر اسلامی» اعطاء شد.

در این مراسم کمیته اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی در سال 95 با بررسی 15 کاندیدا از کشورهای مختلف با اجماع تصمیم گرفت سومین جایزه حقوق بشری را به صورت مشترک به آیت الله «شیخ عیسی قاسم» رئیس مجلس علمای شیعی بحرین به‌دلیل «نقش موثر در دفاع مسالمت‌آمیز از حقوق مسلمانان» و تلاش برای «پیشبرد اصول مردم سالاری دینی» و سرکار خانم «آرزو مرالی» دبیرکل تحقیقات کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن به‌دلیل «نقش موثر در دفاع از حقوق مسلمانان» و «مبارزه با اسلام‌هراسی» اعطا کند.

به گفته محمدجواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی، این جایزه برای سومین سال به کسانی که در دنیا قطع نظر از ملیت‌شان، راجع به ارتقای حقوق بشر اسلامی فعالیت کرده‌اند اعطا شد.

بنابراین گزارش پیش از این، جایزه ویژه حقوق بشر در سال 1393 به بیمارستان النصر غزه و در سال 1394 نیز این جایزه ویژه به فعالانی از یمن، سوریه و عراق اعطا شده بود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha