رونمایی از کتاب‌های زندگی‌نامه شهیدان مجید و عبدالرضا لشکریان

تأکید مشاور فرهنگی فرمانده سپاه بر بیان خاطرات دفاع مقدس/ مقدم‌فر: شهید لشکریان مصداق تمام‌عیار «جوان انقلابی» بود

تأکید مشاور فرهنگی فرمانده سپاه بر بیان خاطرات دفاع مقدس/ مقدم‌فر: شهید لشکریان مصداق تمام‌عیار «جوان انقلابی» بود
به گزارش سراج24،مراسم رونمایی از کتاب "پرواز با مین جهنده" شامل خاطرات و زندگی‌نامه شهید عبدالرضا لشکریان و کتاب "کاک مجید" دربردارنده خاطرات شهید مجید لشکریان صبح امروز 11 مرداد با حضور حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم، غلامرضا لشکریان و خدیجه جعفری پدر و مادر این دو شهید، حمیدرضا و علیرضا لشکریان دو برادر شهیدان لشکریان، لهراسب بهمن‌پور مسئول انجمن سپاس، اکبر ضرابی، رشاد زاهدی، حمید صباغیان، هادی جمشیدیان، جعفر درونه از همرزمان شهید در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه طی سخنانی در این مراسم گفت: امیدواریم همان‌طور که در دنیا بخشی از جوانی‌مان را با این جوانان محشور بودیم، در قیامت هم با آنها فاصله نداشته باشیم. شهید عبدالرضا لشکریان از السابقون و از شهدای اول جنگ بود. برخی از صفات در میان شهدا معمولاً برجسته‌تر است و بیشتر به چشم می‌آید. آنچه از بین ده‌ها صفت از این شهید در ذهن من به جای مانده شور، نشاط و باانگیزه بودن اوست. عبدالرضا که ما او را «عبدی» صدا می‌زدیم، تمام وجودش حرکت بود.

شهید عبدالرضا لشکریان مصداق تمام‌عیار جوان انقلابی بود

مقدم‌فر  با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها بر پرنشاط و باانگیزه بودن جوانان توصیه می‌کنند، افزود: شهید عبدالرضا لشکریان یکی از مصادیق تمام‌عیار جوان انقلابی سراسر شور و جهاد بود. در بین تمام خصوصیت‌های زیادی که در او وجود داشت، این ویژگی موج می‌زد. شهید عبدالرضا در جمع کسانی مانند شهید تهرانی مقدم بود که همه پرشور بودند، اما وی از این جهت در این جمع نیز می‌درخشید.

وی به ویژگی‌های شهید مجید لشکریان اشاره کرد و گفت: شهید مجید لشکریان علاوه بر پرشور و بانشاط بودن، صفت دیگری داشت که در ذهن من پس از 30 سال باقی‌مانده و آن «فکور» بودن اوست، اهل مطالعه بود؛ به‌طوری که مثلاً در یک سفر از تهران تا مشهد، دو کتاب را در اتوبوس خواند. وی ضمن اینکه آدم عملیاتی و پرتحرکی بود، عمق داشت و این عمیق بودن در او برجسته بود. او پس از شهادت عبدالرضا، خیز پرجهشی برای رسیدن به برادرش برداشت. در عرصه‌های مختلف مانند بسیج محل، حوزه‌های فرهنگی و عملیاتی، امنیتی و غیره فعالیت کرد و از  حیث روحی فرد زاهد و دارای سیر و سلوک بود و بالاخره به شهادت رسید و به برادرش ملحق شد.

تأکید مشاور فرهنگی فرمانده سپاه بر نگارش خاطرات دفاع مقدس

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه با تأکید بر ضرورت نگارش خاطرات دفاع مقدس گفت: 30 سال از آن حوادث و روزها گذشته و حافظه‌ها یاری نمی‌کند، اما آنچه در ذهن حک شده باید بیان و خاطره‌ها گفته شود که متأسفانه ما در این زمینه قصور داریم. شاید خاطراتی که می‌گوییم برای ما در یک شرایط عادی باشد، اما برای جوانان امروز بسیار درس‌آموز و فوق‌العاده است.

شهیدان لشکریان فرزندان انقلاب بودند

مقدم‌فر خاطرنشان کرد: هر دوی این شهیدان هویت خود را همزاد انقلاب می‌دانستند، به‌طوری که شهید عبدالرضا تاریخ تولدش را زمان پیروزی انقلاب ذکر می‌کرد.

وی با تأکید بر تولید آثار هنری در حوزه دفاع مقدس گفت: هشت سال دفاع مقدس جنگی طولانی است و صدها سال می‌توان درباره آن کتاب نوشت و فیلم ساخت، اما مقدمه تولید این نوع آثار هنری بیان خاطراتش است. هرچند حرف‌های زیادی درباره شهیدان عبدالرضا و مجید لشکریان در این کتاب‌ها گفته و نوشته شده اما هنوز معارف بسیار زیادی باقی مانده که جای دارد با عناوین دیگری درباره این دو شهید نوشته و منتشر شود.

 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

کتاب خاطرات روحانی شهید اسلامی‌خواه به چاپ دوم رسید

فیلم‌های استراتژیک فجر ۳۹؛ از تریلر سیاسی و دفاع مقدس تا قهرمانی و کودک و نوجوان

۵ کتاب تاریخ شفاهی رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha