آیت‌الله جنتی:

برخی قوانین در حوزه مبارزه با فساد کارایی لازم را ندارد

برخی قوانین در حوزه مبارزه با فساد کارایی لازم را ندارد

به گزارش سراج24 ، آیت‌الله احمد جنتی در سومین نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر که با حضور وزرای اطلاعات، کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات، معاون فرهنگی قوه‌قضائیه، فرمانده نیروی انتظامی و امام جمعه موقت تهران برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه تاکنون با موضوع امربه معروف و نهی از منکر در کشور ما به طور قاطع مواجهه نشده است در حالی که جایگاه این موضوع که از وظایف جامعه اسلامی و فرایض دینی ما است باید به طور شایسته احیا شود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به قوانین موجود در حوزه امر به معروف و نهی از منکر خطاب به اعضای ستاد گفت: انتظار می‌رود اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از توانمندی‌های دستگاه‌های ذی‌ربط مسئله امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه جاری کنند زیرا این موضوع از وظایف شرعی ما است و در نظام جمهوری اسلامی ایران یک جمع و تشکیلاتی، مسئولیت امر به معروف و نهی از منکر را برعهده گرفته است که البته این مهم با حضور جمع مذکور تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به مفاسد اجتماعی افزود: طبق روایات فساد همچون آتش است که بر خرمن می‌افتد و اگر این آتش را خاموش نکنیم روز به روز گسترده می‌شود.

جنتی تصریح کرد: در حال حاضر فسادهای مختلف رو به گسترش هستند که باید یک جایی از آن جلوگیری کرد. متاسفانه در ارتباط با مبارزه با فساد برخی قوانین در دولت و مجلس کارایی لازم را ندارد و اگرچه آنها نیز بیکار ننشستند ولی نمی‌توانیم کارها را به آنها واگذار کنیم بنابراین مجموعه ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بار عمده مسئولیت را به دوش می‌کشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه باید این فریضه الهی در جامعه به صورت جدی پیگیری شود، گفت: امر به معروف و نهی از منکر از وظایف شرعی و اجتماعی ما است و در این رابطه مسئولیت داریم و جامعه از این نهاد انتظار دارد تا آثار حرکت و فعالیت‌هایش مشاهده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید نتایج جلسات امر به معروف و نهی از منکر برای جامعه ملموس باشد، گفت: رسیدگی به مفاسد در ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید طبقه‌بندی و اولویت‌بندی شود و در این زمینه برخی طرح‌ها را در دست داریم که در راستای آن می‌توان کمیته‌های تخصصی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با حضور اعضا تشکیل داد.

جنتی در پایان خطاب به اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: انتظار می‌رود اعضا در راستای دستور جلسات ستاد، اقدام کنند و اقدامات خود را در جلسات ارائه دهند تا بتوانیم از این طریق گامی مثبت در راستای مبارزه با مفاسد برداریم.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تداوم قاچاق خاک ایران به کشور‌های حاشیه خلیج فارس

توزیع ۳۵۰ عدد سبد کالا در شمیرانات

فساد اداری و بی بند و باری فرهنگی دو منکر مشهود در جامعه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha