تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با وزیر اقتصاد:

علاقه‌مندیم حقیقت وضع مالی آستان قدس را شفاف‌سازی کنیم/جهت‌دهی سرمایه‌گذاری‌ها به سمت زائران و رسیدگی به محرومان

 علاقه‌مندیم حقیقت وضع مالی آستان قدس را شفاف‌سازی کنیم/جهت‌دهی سرمایه‌گذاری‌ها به سمت زائران و رسیدگی به محرومان

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: اجرای جدی و گسترده سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بهترین شیوه کمک رسانی به مستضعفان و محرومان جامعه است.

وی در این دیدار که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به تأکید مکرر رهبر انقلاب در منشور هفت گانه آستان قدس رضوی به موضوع رفع فقر و محرومیت و رسیدگی به امور زائران و مجاوران گفت: سعی داریم سرمایه‌گذاری‌ها را به سمت زائران و رسیدگی به امور محرومان و مستضعفان جهت دهیم.

وی تصریح کرد: دولت می‌تواند در مواردی همچون تسهیل ایاب و ذهاب زائران به مشهد مقدس، تشرف دانشجویان، ایجاد زائرسراها، ساخت بیمارستان‌ها در اطراف حرم مطهر و سایر خدمات اجتماعی که فواید مستقیم برای زائران و مجاوران دارد، مشارکت کند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه از یک‌هزار سال قبل تاکنون بنیان فعالیت‌های آستان قدس رضوی بر وقف و نذر استوار بوده است، گفت: واقفان عمده آستان قدس رضوی در دهه‌ها و سده‌های قبل، املاک گسترده‌ای را بر این آستان مقدس وقف کرده‌اند، اما در حال حاضر مالکانی که توانایی وقف‌های عمده داشته باشند، کم شده‌اند؛ بنابراین اگر نگاهی به نمودار موقوفات در قرون اخیر داشته باشیم، خواهیم دید که سیر موقوفات نزولی است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه علاقه مند هستیم حقیقت وضع مالی آستان قدس رضوی را شفاف‌سازی کنیم، گفت: به دلیل ذهنیت‌های نادرست در مورد ثروت آستان قدس رضوی در میان عوام و حتی خواص، توقعات و درخواست‌های زیادی از این نهاد وجود دارد که خوب است حداقل خواص وضعیت مالی ما را بدانند.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: اگر چه آستان قدس رضوی ظرفیتی عظیم از سرمایه‌ها و امکانات را در اختیار دارد که بی‌بدیل به حساب می‌آید، اما واقعیت این است که این مجموعه در حال حاضر از سرمایه استفاده می‌کند.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بعضی از مناطق استان خراسان‌جنوبی به دلیل کاهش نزولات آسمانی دارای وضعیت معیشتی سختی هستند، تأکید کرد: آنچه می‌تواند از فقر و محرومیت این مناطق گره‌گشایی کند، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که می‌تواند منشأ ایجاد اشتغال، رونق کسب و کار، امیدآفرینی و رفع مشکلات باشد.

در این دیدار علی طیب نیا؛ وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز گفت: سمت و سویی که تولیت آستان قدس رضوی برای شفاف‌سازی و مدیریت انتخاب کرده، منطقی و سبب اصلاح ذهنیت‌ها است.

وی با اشاره به بدهی دولت به آستان قدس رضوی گفت: سامانه بدهی‌های دولت را راه‌اندازی کرده‌ایم و تلاش داریم با فروش اوراق اسلامی امکان پرداخت سود اوراق را به طلبکاران فراهم کنیم.منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

مشکلات و مسائل مردم چهارمحال و بختیاری بررسی می‌شود

آیت الله رئیسی: امیدوارم مجلس یازدهم در از بین بردن فساد نقش مؤثرتری ایفا کند +متن پیام

تعیین سرنوشت سرزمین فلسطین، حق مردم آن سرزمین است

0 نظر

ارسال نظر

capcha