عضو فراکسیون امید عنوان کرد

انتخاب ثروتمندان به عنوان مدیر دولتی اشتباه است/ استیضاح وزرا درصورت رونق نگرفتن اقتصاد

 انتخاب ثروتمندان به عنوان مدیر دولتی اشتباه است/ استیضاح وزرا درصورت رونق نگرفتن اقتصاد

به گزارش سراج24،ابوالفضل سروش نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس درباره مطالبه برخی نمایندگان از رئیس‌جمهور برای تغییر وزرای کابینه، اظهار کرد: آنچه مطالبه عمومی مردم است رونق اقتصادی است. اگر دولت با برنامه‌هایی که دارد و با برجامی که صورت گرفته کاری کند که رونق اقتصادی و مشکل بیکاری حل شود، برای انتخاب دولت در چهار سال بعد نیز مفید است. اما اگر دولت این کار را انجام نداد مجلس به وظیفه قانونی‌اش عمل می‌کند. ابتدا با طرح سؤال، بعد تذکر و مذاکره و اگر کاری انجام نگرفت وزرا را استیضاح می‌کنیم.

سروش با بیان اینکه اکثر نمایندگان از جریانهای مختلف بر این مسئله متفق‌القول هستند که در این چندماه باقی‌مانده به عمر دولت، وارد جریان استیضاح نشویم خاطرنشان کرد: معتقدم که اگر مشکل اصلی مردم که رفع بیکاری و رونق اقتصادی است حل نشود، حتی ماه‌ آخر عمر دولت نیز می‌توان وزیر را استیضاح کرد.

نماینده مردم تهران درباره بیانات رهبر معظم انقلاب که یکی از علل وقوع پدیده زشت حقوقهای نامشروع را آسیبهای ناشی از «مستی اشرافی‌گری» دانستند، اظهار کرد: «مستی اشرافی‌گری» دو جنبه دارد. یک جنبه مرتبط بابخش خصوصی است که چندان دست ما نیست ولی از نظر ضوابط و قوانین می‌توان اقداماتی انجام داد اما بخشی که مربوط به دولت است در دست ماست و در همین راستا یک فوریت طرح شفاف‌سازی پرداختی مدیران در صحن مجلس به تصویب رسید.

وی افزود: با استفاد از یک قانون خوب و کمک سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و پرداختهای شفاف به مدیران، اشرافی‌گری خود به‌خود متوقف می‌شود.

سروش با بیان اینکه اشرافی‌گری به خود مسئولین مرتبط است، متذکر شد: امام خمینی(ره) در وصیت‌شان فرمودند کسانی که به مجلس می‌فرستید یا کسانی که به‌عنوان دولتمرد و مسئول انتخاب می‌شوند باید از طبقه متوسط به پایین جامعه باشند. اینکه ما برخی نمایندگان مجلس و مدیران دولتی را از افراد ثروتمند جامعه انتخاب می‌کنیم، اشتباه است.

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه همین مسئله پاشنه آشیل دولتهاست، بیان کرد: مردم در انتخاب نمایندگان و دولت در انتخاب مسئولین باید دقت کنند تا وصیت‌نامه امام رعایت شود؛ زیرا کسی که از طبقه متوسط به پایین جامعه است دنبال اشرافی‌گری نمی‌رود. پیام صحبتهای مقام معظم رهبری این است که  همه ما و مسئولین به وصیت نامه امام(ره) عمل کنیم.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

فعال حوزه زنان: دولت با قطع یارانه نوزادان علیه «خانواده» اعلان جنگ کرده است

کلیپ نوشت| همه آنانکه قربانی آمارهای کرونا شدند

کلیپ نوشت| همه چیز به ضرر کارگر

0 نظر

ارسال نظر

capcha