اهتزاز پرچم سوریه در مرکز ناحیه راهبردی بنی زید در حلب+ تصاویر

 اهتزاز پرچم سوریه در مرکز ناحیه راهبردی بنی زید در حلب+ تصاویر

به گزارش سراج24،شهر حلب به طور کلی وارد مرحله جدیدی شد و زندگی در صلح و آرامشی را که از چهار سال پیش از دست داده بود، آغاز کرد.

این دستاورد بعد از آزادسازی محله بنی زید در شمال حلب توسط ارتش سوریه و هم پیمانانش و تشدید محاصره گروههای تروریستی در محله های شرقی حلب حاصل شد. محله بنی زید پیش از آزادسازی، در کنترل عناصر مسلح (جبهه النصره) قرار داشت و منبع شلیک راکت و موشک به غیرنظامیان به شمار می رفت.

به گفته منابع نظامی، روزهای آینده شاهد پیروزیهای میدانی بیشتر ارتش سوریه و هم پیمانانش خواهد بود.

علمای دینی حلب از هریک از اهالی این استان که گمراه شده و فریب خوردند، خواستند تا از فرمان عفو بشار اسد رئیس جمهور سوریه استفاده کرده و سلاح خودشان را تحویل دهند و به درخواست فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح ز شهروندان در محله های شرقی شهر حلب پاسخ مثبت دهند.

از سوی دیگر قضیه، تروریست ها در محله های شرقی شهر حلب از زمان تشدید محاصره علیه آنها در این شهر تا آزادی محله بنی زید در سردرگمی بی سابقه ای در سایه پیشروی سریع ارتش و نیروهای مقاومت قرار دارند.

منابع میدانی گفتند: گروه‌های تروریست از ارتش سوریه و حزب الله خواسته اند که مسیر امنی را برای آنها جهت عقب نشینی از این شهر به سمت استان ادلب فراهم کنند اما این ارتش و حزب الله تا این لحظه با این امر به منظور اسیر کردن بیشترین تعداد عناصر مسلح مخالفت می کند. هدف از این امر اعمال فشار به آنها برای تحویل سلاح هایشان و باقی ماندن در شهر حلب است تا اینکه مجبور نشوند با این افراد بار دیگر در استان ادلب نبرد کنند.

این منابع افزودند: بخش اصلی تروریست ها از شب گذشته از محله بنی زید به سمت ریف شمالی حلب و ریف ادلب عقب نشینی کردند.

این منابع تصریح کرد: اهمیت محله بنی زید در این است که خط اول دفاعی اساسی محله های شرقی حلب و مرکز قدرت آتش اساسی به شمار می رود. همچنین از این محله تونل هایی عبور می کند که جایگزین خطوط امداد رسانی است که ارتش سوریه آنها را بسته است.

تصاویری نیز از گشت زنی نیروهای ارتش سوریه با در دست داشتن پرچم این کشور در خیابانهای محله آزاد شده محله بنی زید منتشر شده است.

یک انبار بزرگ راکت و گلوله سنگین و توپ جهنم که تروریست ها از آنها برای گلوله باران غیرنظامیان استفاده می کردند، در جریان پاکسازی محله بنی زید کشف شده است.

 منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

لاریجانی با رئیس جدید مجلس نمایندگان عراق گفتگو کرد

معرفی تروریست‌های موسوم به سپر فرات در عملیات شاخه زیتون/ دستاورد میدانی ۳۰ هزار تروریست در عفرین پس از ۴۵ روز عملیات + نقشه میدانی و تصاویر

تسلیم شدن یکصد تن از عناصر مسلح در حلب سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha