تجمع طلاب مدرسه کرمانی های قم در اعتراض به مدیریت مجید انصاری

تجمع طلاب مدرسه کرمانی های قم در اعتراض به مدیریت مجید انصاری

 

به گزارش «سراج24» تجمع طلاب معترض مدرسه کرمانی ها در اعتراض به ادامه مدیریت حجت الاسلام”مجید انصاری” روز پنجشنبه با حضور دهها نفر از طلاب کرمانی مقیم قم در مدرسه فیضیه برگزار شد.
در این تجمع طلاب معترض خواستار بازگرداندن مدرسه علمیه کرمانی ها به مدیریت حوزه های علمیه شدند.
این طلاب پلاکاردهایی با عنوان”مدرسه کرمانی بی فتنه گر آباده، فتنه گر سیاسی از مدرسه اخراجه”،”فتنه گر سیاسی، مفسد اقتصادی، شرمت باد شرمت باد”، “انصاری فتنه گر سیاسی مفسد اقتصادی”، و “فتنه گران غاصب موقوفه می فروشند، فتنه گران بدانند طلاب می خروشند” در دست داشتند.
همچنین پلاکاردهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب و حضرت امام(ره) دائر بر ضرورت عدالت گرایی و حفظ و حساسیت توجه به بیت المال در اطراف این تجمع نصب شده بود.
در این تجمع یکی از روحانیون در سخنانی با ابراز تاسف از عدم اجرای حکم قانونی و شرعی مدرسه کرمانی ها تصریح کرد: مدرسه ای که سابقه تربیت طلاب موفق و فاضل را دارد امروز به دست کسانی افتاده است که توان مدیریت علمی، آموزشی و اقتصادی آن را ندارند.
حجت الاسلام”سید محمد صادق موسوی نسب” افزود: عدم درایت و مدیریت مسوولان فعلی مدرسه موجب شده است که این مدرسه در میان ۲۶ مدرسه، رتبه ۲۵ را کسب کند.
وی گفت: افرادی مسوول و متصدی این مدرسه شده اند که بدلیل مشاغل متعدد اجرایی و سیاسی فرصت حضور و پیگیری مسائل مدرسه را ندارند و در نتیجه این مدرسه به اهداف خود که تربیت طلاب فاضل، زباندان و متخصص بوده است، نرسد.
موسوی نسب از شورای عالی حوزه های علمیه خواست که به درخواست طلاب کرمانی، مدیریت این مدرسه را اصلاح و حکم آیت الله مومن به عنوان یک فقیه جامعه الشرایط را اجرا کند.
وی گفت: سوء مدیریت و ضعف متولیان و مسوولان مدرسه باعث ایجاد مشکلات جدی برای طلاب و بعضا اشتغالات غیر حوزوی برای تامین معیشت از سوی آنان شده است.
مدرسه علمیه کرمانی ها در سال ۱۳۴۹ با هدف تربیت نیروی مورد نیاز برای تبلیغ و اشاعه معارف در قم تاسیس شد و برای اداره بهتر و تامین نیازمندی ها و مخارج آن، اموال و زمین های کشاورزی زیادی توسط برخی خیرین استان کرمان به وقف این مدرسه درآمد.
دراین تجمع شکواییه مجمع طلاب کرمانی خطاب به رییس قوه قضاییه پخش شد.
در این شکواییه آمده است: در سال ۱۳۶۷ آقای مجید انصاری و دو نفر دیگر به تولیت و اداره این مجموعه منصوب شدند و وی اگرچه ابتدا ادعای حرکت در خط امام راحل را داشت اما پس از ارتحال ایشان، او و دیگر همفکرانش سیاست تقابل با ولی زمان مقام معظم رهبری را در پیش گرفتند.
در بخش دیگر این شکواییه آمده است: بدیهی است که پیشرفت و شکوفایی باید از هیجانات کاذب به دور باشد اما این مدرسه از ابتدای تولیت وی(مجید انصاری)دائماً شاهد تنش های سیاسی کاذب بود و وی برای تاثیرگذاری بر ذهن طلاب، دوستان خود در مجمع روحانیون مبارز را برای سخنرانی به این مدرسه دعوت می کرد.
این شکواییه حاکیست: بعد از مدتی روحانیون و طلاب کرمانی دریافتند که اموال و موقوفاتی که باید در خدمت ارتقای مدرسه باشد در معرض تصرفات غیرقانونی آقای انصاری و همفکرانش قرار گرفته است.
در بخش دیگر این شکواییه آمده است: ۴۰۰ نفر از طلاب عدالت خواه کرمانی مقیم حوزه علمیه قم نیز با امضای توماری به دبیر شورای عالی حوزه خواستار رسیدگی جدی به موضوع شدند و شورای عالی حوزه نیز آیت الله مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و شورای عالی حوزه را مامور به رسیدگی به این جریان کرد.
در ادامه این شکواییه افزوده شده است: آیت الله مومن بعد از بررسی مفصل موضوع و تشکیل چند جلسه و فرستادن هیاتی مورد اعتماد به موقوفات کرمان، حکمی را صادر کرد که بر اساس آن بعضی از اعضای هیات مدیره از جمله آقای مجید انصاری بدلیل تخلف آشکار از موازین شرعی و تصرف غیرقانونی اموال وقفی مدرسه فاقد صلاحیت لازم برای اداره مدرسه شناخته شد.
در بخش دیگر این شکواییه آمده است:پس از صدور حکم، دستگاه قضایی دستور اجرای آن را صادر کرد اما در حین اجرا، ناگهان متوقف شدو آقایان که گویا از طرف کانون های قدرت و ثروت حمایت می شدند با سوءاستفاده از شرایط و شایعه پراکنی و تهمت زنی به روحانیون عدالت خواه کرمانی بدنبال غبار آلود کردن فضا و مخدوش کردن حکم بودند.
این شکواییه حاکیست: امروز نزدیک به دو سال است که اجرای این حکم متوقف شده است و روحانیون و طلاب کرمان در این مدت حرف های ضد ونقیض بسیاری درباره علت توقف آن شنیده اند و تلاش آنان برای اجرای عدالت نتیجه ای نداشته است.
در این شکواییه از محضر آیت الله آملی لاریجانی، رسیدگی به این موضوع خواسته شده است.

اخبار مرتبط

شما چه طلبه‌ای هستی که هیچ‌کس آدرس شما را نمی‌داند

0 نظر

ارسال نظر

capcha