مجمع دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان بورسیه:

وزارت علوم و دولت پاسخ‌گوی رانت علمی و آموزشی «حسین فریدون» باشند

وزارت علوم و دولت پاسخ‌گوی رانت علمی و آموزشی «حسین فریدون» باشند

به گزارش سراج24، مجمع دانش‌آموختگان و دانشجویان بورسیه با صدور بیانیه‌ای درباره تحصیل توصیه‌ای فریدون در مقطع دکتری واکنش نشان داد.

در ابتدای این بیانیه‌ آمده است: در روزهای اخیر با افشای رانت پذیرش دکترا برای آقای حسین فریدون موردی جدید به کلکسیون پر تعداد تخلفات وزارت علوم دولت تدبیر و امید اضافه شده است. دولت تدبیر و امید از روز اول سنگ بنای سیاسی بازی و عناد را در وزارت علوم گذاشت و با حاشیه‌سازی‌های متعدد رسانه‌ای سعی در موجه نشان دادن رویکردهای جنجالی سه ساله اخیر به نام قانون‌گرایی داشت.

این بیانیه می‌افزاید: با گذشت سه سال از مشخص شدن بی‌کفایتی تفکر حاکم بر وزارت علوم دولت آقای روحانی و افت کیفیت تولید علم و از رونق افتادن فضای پژوهشی، اندک اندک از مسائل پشت پرده این حواشی غیرقانونی رونمایی می‌شود و در آخرین مورد مشخص شده است که آقای حسین فریدون برادر و دستیار ارشد کسی که با جمله البورسیه و ماادراک ما البورسیه فرمان ظلم مضاعف به دانشجویان کاملا قانونی بورسیه را صادر کرد، با رانت قدرت خانوادگی که از قضا سرحلقه‌هایی را در وزارت علوم در اختیار دارد، وارد مقطع دکترا شده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: دانشجویان بورسیه افشای این رانت غیرقانونی را از الطاف خفیه الهی می‌دانند. بعد از آنی که نهادهای نظارتی با رای قاطع و مکرر، مسیر طی شده برای اعطای بورس در دولت قبل را قانونی اعلام کردند و رسوایی اول برای فتنه‌گران قانون ستیز مستقر در وزارت علوم دولت تدبیر و امید رقم خورد، اکنون نوبت به رسوایی جدید در بذل و بخشش بی‌قاعده پذیرش دکترا به برادر رئیس دولت، که خود با جمله معروفش یکی از اصلی‌ترین حامیان ظلم و تهمت به بورسیه‌ها بوده است، می‌رسد.

بیانیه مذکور می‌افزاید: سه سال مداوم رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب به یاری فتنه‌گران مستقر در بدنه دولت تدبیر و امید آمدند و هر چه را خواستند، به حدود 4000 دانشجوی دکترای بورسیه دولت جمهوری اسلامی نسبت دادند و اکنون با افشای این رسوایی تاریخی، به مدد عدل الهی، در چاه ظلم ها و تهمت‌هایی که به جوانان نخبه ایران زمین زده‌اند افتاده‌اند.

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است: اکنون باید این سوال را پرسید که جعفر توفیقی، فرجی دانا، نجفی، غلامی، نصیری قیداری، رضوان طلب، فرهادی و مجتبی صدیقی کجا هستند؟ آیا این بار برای این رانت علمی آموزشی گریبان چاک می‌کنند؟ آیا اساسا جرات گریبان چاک کردن برخلاف دستورات مافیای سرخه‌ای‌های دولت را دارند؟

در ادامه این بیانیه آمده است: آیا رسانه‌هایی که 11000 تیتر کذب و غیراخلاقی را علیه دانشجویان بی‌پناه بورسیه زدند اکنون چیزی برای گفتن دارند؟ حنای دلسوزی جماعت فتنه‌گر برای قانون‌گرایی در وزارت علوم دیگر رنگی ندارد و این رسوایی بی‌سابقه تنها یکی از انتقام‌هایی است که به مدد الهی در پاسخ به بی‌آبرو کردن ظالمان به بورسیه‌ها رخ داده است و مطمئنا آه و نفرین نزدیک به 4000 جوان نخبه اما سرخورده و مظلوم و خانواده‌های آنان انتقام‌های سخت‌تری را در پی خواهد داشت.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

شهیدان شهریاری و علی‌محمدی کنار شهید فخری‌زاده نقشه راه صنعت هسته‌ای کشور را تعیین کردند

بیگلدلی: متوسط سنی شنوندگان موسیقی نامتعارف در اکثر مواقع زیر بیست سال است

آهنگ های برتر روز مادر97 +صوت

0 نظر

ارسال نظر

capcha