رئیس انجمن صادرکنندگان صنایع دستی ایران:

نگاه مدیران به صنایع دستی همچون «بچه‌ زن‌بابا» است/ حال صادرات خوب نیست

 نگاه مدیران به صنایع دستی همچون «بچه‌ زن‌بابا» است/ حال صادرات خوب نیست

به گزارش سراج24،مجیدرضا حریری در مراسم تقدیر از فعالان برتر بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران با اشاره به اینکه اوضاع صادرات در مملکت اصلا مناسب نیست و صادرکنندگان وضعیت مطلوبی ندارند، اظهار داشت: با وجود کاهش صادرات در حوزه‌های دیگر خوشبختانه صادرات صنایع دستی رشد داشته است ولی صادرات 60 تا 70 میلیونی صنایع دستی می‌تواند بیش از این تحقق یابد.

رئیس انجمن صادرکنندگان صنایع دستی ایران با تشریح چگونگی تأسیس این انجمن در دی‌‌ سال گذشته کار خود را به طور رسمی آغاز کرده است، گفت: فکر و ایده زیاد داریم و البته نگرانی‌ها و دغدغه‌های زیادی داریم از جمله اینکه نباید صنایع دستی را منوط به 4 بازار ناپایدار کنیم کما اینکه عراق بازار خوبی است ولی پایدار نیست.

حریری تصریح کرد: براین اساس در چند ماه آینده از مدرسین بین‌المللی دکوراسیون و... به ایران دعوت می‌کنیم تا صادرکنندگان ما را در عرصه‌های صادرات هدایت کنند تا بازارهای جدیدی را سلیقه‌شناسی کنیم زیرا صنایع دستی می‌تواند طبق آیین‌های دینی پیش برود ولی بازرگانی آن باید براساس نگاه جهانی به جلو رود بنابراین احتیاج به علم بازارایابی روز دنیا در این عرصه داریم.

وی با ورود به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره سرمایه‌گذاری در چنین حوزه‌هایی همچون صنایع دستی و اقتصاد خرد گفت: متأسفانه علی‌رغم تمام تلاش‌ها هنوز در سازمان برخی مدیران به صنایع دستی که مشابه «بچه زن‌بابا» نگاه می‌کنند و افرادی که در کشورهای مختلف در حوزه گردشگری بر رشد و بالندگی صنایع دستی تأثیرگذار بودند بر عرصه گردشگری تأثیر گذاشته‌اند.

رئیس انجمن صادرکنندگان صنایع دستی ایران خاطرنشان کرد: هر چقدر هنرمندان تلاش کنند و برای صادرات صنایع دستی نیز تلاش شود منوط به سیاست‌ها و حمایت‌های بانک‌ها و وزارت خارجه است کما اینکه ما در این مدت کوتاه حرکت‌ها و مطالعاتی را برای صادرات صنایع دستی در آمریکای شمالی، چین، کانادا، ژاپن، کره جنوبی و سنگاپور شروع کردیم.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

مدیران خدمتگزار مردم باشند

وضعیت مدیران چند شغله شرکت‌های تابعه وزارت کار به کجا رسید؟

با مدیر پروازی نمی‌توان یک شرکت را مدیریت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha