قیمت جهانی نفت کاهش یافت

 قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها از مازاد عرضه نفت و فرآورده های نفتی بر احتمال کاهش تولید نفت شیل آمریکا و کاهش بیشتر حجم ذخایر نفت خام این کشور تاثیر گذاشته، قیمت نفت امروز کاهش یافت.
دیروز پس از آنکه نگرانی ها از بروز اختلال در عرضه نفت به دلیل ناکام ماندن کودتا در ترکیه برطرف شد، قیمت نفت بیش از یک درصد کاهش یافت.
بن له بران، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آپشنز اکسپرس استرالیا گفت: «قیمت ها در معاملات آسیایی اندکی پایین آمده و تجار و سرمایه گذاران در میانه وضعیت خوش بینی و بدبینی قرار دارند و نمی دانند قیمت نفت بالاتر خواهد رفت یا پایین تر.»
وی افزود، بازار منتظر انتشار آمارهای مربوط به ذخایر نفت خام آمریکا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه است تا جهت بعدی حرکت قیمت ها مشخص شود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش 65 سنتی در جلسه گذشته، امروز 11 سنت دیگر کاهش داشت و به 46 دلار و 85 سنت رسید.
قیمت نفت خام آمریکا نیزپس از افت 71 سنتی در جلسه قبل، امروز نیز با 11 سنت کاهش به 45 دلار و 13 سنت رسید.
به رغم به اوج رسیدن فصل سفرهای تابستانی حجم ذخایر سوخت در آمریکا، اروپا و آسیا افزایش یافته و موجب شده تجار سوخت های دیزل را در تانکرها بر روی دریا ذخیره نمایند و منتظر افزایش بیشتر تقاضا باشند.
بر اساس آمارهای رسمی، انتظار می رود تولید نفت شیل آمریکا در ماه اوت برای دهمین ماه متوالی به میزان 99 هزار بشکه در روز کاهش یابد و به 4.55 میلیون بشکه در روز برسد.
همچنین نتایج یک نظرسنجی انجام شده از تحلیلگران نشان می دهد که حجم ذخایر نفت خام آمریکا احتمالا در هفته گذشته 2.2 میلیون بشکه کاهش داشته است.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

صورت‌حسابی که بابت بنزین ارزان به مردم تحمیل می‌شود!

تبعات اقتصادی و اجتماعی افزایش قیمت مسکن

نرخ طلا و سکه در ۲۵ خرداد ۹۸

0 نظر

ارسال نظر

capcha