سخنگوی وزارت بهداشت:

عملکرد مثبت تامین اجتماعی در پرداخت بدهی‌ها / محل زندگی در طول عمر مهمتر از ژنتیک آدم‌ها است

 عملکرد مثبت تامین اجتماعی در پرداخت بدهی‌ها / محل زندگی در طول عمر مهمتر از ژنتیک آدم‌ها است

به گزارش سراج24،ایرج حریرچی در نشست خبری خود با  اصحاب رسانه در مورد آمار اعلام شده در مورد بدهی بیمه‌ها اظهار داشت: سازمان‌های بیمه‌گر 3 نوع رقم مالی بر اساس ارائه خدمات، اسناد ارسال شده و براسا تفاهم‌نامه به قوانین دارند و با این وجود بیمه تامین اجتماعی بعد از مهر 94 و بهمن همین سال در پرداخت بدهی‌ها داشته و نسبت به بیمه سلامت این مسئله را بیشتر مورد توجه قرار داده است.

قائم مقام وزیر بهداشت از بدهی بیش از 9 هزار میلیارد تومانی دو سازمان بیمه‌گر به مجموعه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وزارت بهداشت، خبر داد و افزود: البته در 9 ماه گذشته عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها، به مراتب بهتر از سازمان بیمه سلامت ایرانیان بوده است؛ به طوریکه با اجرای طرح عامل سوم از سوی این سازمان، تاخیرها به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

به گفته قائم مقام وزیر بهداشت، اکنون بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وزارت بهداشت با احتساب اسناد ارسال شده و ارسال نشده 3365 میلیارد تومان از بیمه تأمین اجتماعی طلب دارند. این در حالی است که مطالبات بیمارستان‌ها از سازمان بیمه سلامت به مراتب بیشتر از این میزان و 6307 میلیارد تومان است.

وقوع 30 میلیون مرگ قبل از 70 سالگی در جهان در سال 2015/ کاهش 40 درصدی میزان مرگ و میر زودرس از اهداف توسعه

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه امید به زندگی کلی نسبت به امید به زندگی سالم 11.7 سال کمتر است، افزود: سن امید به زندگی در زنان در سطح جهان 73.8 و در مردان 69.1 سال و شاخص امید به زندگی سالم در جهان 63.1 است.

حریرچی با اشاره به وجود 17 هدف برای توسعه پایدار، گفت: یکی از اهداف توسعه پایدار مربوط به سلامت جوامع است که با نام اطمینان از زندگی سالم و ارتقاء رفاه برای همه سنین مشخص شده و 3 شاخص مهم در راستای سلامت جوامع تعریف شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت امید به زندگی که متوسط طول عمر است را یکی از شاخص‌های سلامت عنوان کرد و افزود: تمام مداخلات مثبت و منفی در حوزه سلامت بر روی امید به زندگی تاثیرگذار است.

قائم مقام وزیر بهداشت امید به زندگی سالم که نمایانگر سال‌های سپری شده از عمر هر فرد بدون ناتوانی همراه با سلامتی است را یکی دیگر از شاخص‌های سلامت بیان کرد و افزود: با توجه به افزایش بیماری‌های غیرواگیر و بالا رفتن میزان سالمندی در جوامع، شاخص امید به زندگی سالم بسیار مهم است.

حریرچی کاهش مرگ و میر زودرس یعنی کاهش مرگ در سنین کمتر از 50، 55 و 70 سال را از دیگر شاخص‌های سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: از سال 1950 میلادی هر دهه 3 سال به طور متوسط امید به زندگی افزایش داشته است که البته در سال 1990 میلادی به دلیل شیوع ایدز و فروپاشی کشورها و کوچک شدن برخی از کشورها امید به زندگی کاهش یافت.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: با کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های عفونی، کودکان و مادران و کنترل بیماری‌های غیر واگیر امید به زندگی تا سال 2030، به میزان 4 سال افزایش می‌یابد.

به گفته قائم مقام وزیر بهداشت، امید به زندگی در کشورهای ثروتمند نسبت به کشورهای فقیر 17.5 سال بیشتر است.

حریرچی با بیان اینکه در سال 2015، امید به زندگی در سطح جهان 71.5 سال بوده است، افزود: در 11 کشور سن امید به زندگی بیش از 82 سال بوده و در 22 کشور کمتر از 60 سال بوده است.

وی با بیان اینکه امید به زندگی کلی نسبت به امید به زندگی سالم 11.7 سال کمتر است، افزود: سن امید به زندگی در زنان در سطح جهان 73.8 و در مردان 69.1 سال است و شاخص امید به زندگی سالم در جهان 63.1 است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به 30 میلیون مرگ قبل از 70 سالگی در جهان در سال 2015، یکی از اهداف سلامت را کاهش 40 درصدی میزان مرگ و میر زودرس تا سال 2030 بیان کرد.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

نحوه پیش بینی میزان طول عمر یک فرد

چگونه عمر طولانی داشته باشیم؟

عواملی که عمر را کوتاه می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha