فارن پالیسی: فکر تغییر حکومت در ایران از سر بیرون کنید

فارن پالیسی: فکر تغییر حکومت در ایران از سر بیرون کنید

 

به گزارش «سراج24» به نقل از فارن پالیسی، مرعشی در آغاز مقاله اش مدعی می شود: "باراک اوباما دور دوم ریاست جمهوری خود را در شرایطی آغاز کرده است که آتش منازعه با ایران کاهش یافته است. خوشبختانه با انتخاب مجدد وی فرصت منحصر بفردی برای تغییر بازی بوجود آمده است و اوباما فرصت تازه ای برای تغییر استراتژی خود در قبال ایران بدست آورده است."    
 
وی در ادامه مقاله خود می افزاید "اوباما فرصت خوبی را بدست آورده است. اوباما در مراسم تحلیف آغاز دومین دوره ریاست جمهوری خود خاطر نشان ساخت که آمریکا خواهان حل مسالمت آمیز اختلافات خود با تمام کشورهای جهان است."  
 
وی به دولت اوباما توصیه می کند که حل منازعه با جمهوری اسلامی ایران را در صدر اولویت های خود قرار دهد زیرا در مورد "افغانستان، عراق، مناقشه فلسطینیان – رژیم صهیونیستی، بحران سوریه و در نهایت مسئله هسته ای ایران نقش موثری دارد."
 
نویسنده به دولت اوباما در مورد "توهم" تغییر حکومت در ایران هشدار می دهد و می گوید "در صورتیکه که به این مسئله فکر می کنید خوب است به عراق سال 2003 نگاهی بیندازید، روز خوبی داشته باشید !"  
 
نویسنده با اشاره به ناکارآمد بودن تحریم ها می افزاید "تحریم های ضد ایرانی هرگز کارآمد نبوده اند. تحریم ها با این هدف وضع و اجرا شده اند که رفتار جمهوری اسلامی ایران در قبال برنامه هسته ای اش تغییر یابد در حالیکه در عمل ایران کماکان به توسعه و پیشرفت در زمینه هسته ای ادامه داده است."  
 
مرعشی در ادامه به تاثیر تحریم ها بر شهروندان ایرانی می نویسد می گوید "در حقیقت دولت آمریکا با این تحریم ها مردم ایران را هدف گرفته است. تحریم نظام بانکداری ایران برای شهروندان بی گناه آن کشور در زمینه تهیه خدمات غذایی و دارویی مشکلاتی را ایجاد کرده است. دانشجویان ایرانی در اثر این تحریم ها بایستی بهای سنگینی را پرداخت کنند." 

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha