رکورد مصرف برق کشور شکست/نگرانی مسئولان از بروز خاموشی

 رکورد مصرف برق کشور شکست/نگرانی مسئولان از بروز خاموشی

به گزارش سراج24، روز گذشته رکورد تاریخ مصرف برق کشور با ثبت مصرف لحظه ای 51 هزار و 224 مگاوات شکسته شد. ثبت این مصرف که در میانه روز گذشته و در ساعت 15 و 26 دقیقه روز یکشنبه (27 تیرماه) صورت گرفت ؛ نگرانی مسئولان را از احتمال بروز خاموشی ها در کلانشهرهای کشور افزایش داد.

تشکیل جلسات متعدد در مجموعه وزارت نیرو به منظور رصد مستمر گزارشهای تولید و مصرف برق و همچنین پیگیری وضعیت فنی واحدهای در مدار نیروگاهی ، این روزها پای ثابت فعالیت روزانه مدیران ارشد صنعت برق کشور شده است.

در کنار مدیریت بخش تولید، نظارت بر کاهش مصرف برق در زمان پیک با طرح های تشویقی در بخش صنعت و کشاورزی پیگیری می شود ؛ اما مسئولان نتوانستند برای پیک سال 95 ، طرحهای تشویقی برای مصرف کنندگان بخش خانگی که عمده مصرف برق را رقم می زنند تهیه کنند.

در سال 95 که فصل پیک آن از هفته دوم تیرماه آغاز شده است ، به علت کمبود سرمایه گذاری در بخش ایجاد واحدهای جدید نیروگاهی در طی سالهای اخیر ، میزان تولید و مصرف در هفته دوم تیر ماه در برخی لحظات شبانه روز سر به سر شد ؛ اما یک بار در میانه هفته سوم و اکنون در میانه هفته چهارم تیرماه ، شاهد پیشی گرفتن میزان مصرف برق از میزان ظرفیت عملی تولید برق در کشور هستیم.

شرکت مادرتخصصی توانیر با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که احتمال افزایش دوباره پیک مصرف وجود دارد و حتی بعید نیست که شاهد رکورد شکنی پیک مصرف برای چهار و یا حتی پنجمین بار در سالجاری باشیم. این شرکت همچنین از مردم درخواست کرد که مصرف کنندگان به ویژه در ساعت های بین 12 تا 16 هر روز از بکار بردن و استفاده همزمان از وسایل پرمصرف برقی خودداری کنند. در عین حال بایستی کولرهای گازی را بین 24 تا 26 درجه تنظیم و نیز از دور کند کولرهای آبی استفاده کنند.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

رکورد زنی سال ۹۶ در رشد مصرف بنزین + نمودار

افزایش قیمت ارز مهر باطلی بر تمام وعده‌های دولت روحانی

مهمترین چالش ساخت نیروگاه خورشیدی توسط نروژ در ایران چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha