مجمع ایران خودرو به هفته آینده موکول شد/ تحقق زیان 150 درصدی تلفیق نسبت به کل سرمایه

مجمع ایران خودرو به هفته آینده موکول شد/ تحقق زیان 150 درصدی تلفیق نسبت به کل سرمایه

به گزارش سراج24؛ شرکت گروه ایران خودرو که قرار بود، امروز مجمع عادی سالیانه سهامداران خود را برگزار کند، به دلایلی نا معلوم زمان برگزاری مجمع عادی سالیانه خود را به یک هفته بعد موکول کرده است.

این شرکت که هنوز گزارش حسابرسی شده عملکرد سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه 94 آن به بازار اعلام نشده در جدید ترین اطلاعات ارسالی خود به سازمان بورس از تحقق زیان خالص 1430 میلیارد و 366 میلیون تومانی در صورت‌های مالی حسابرسی نشده سود و زیان تلفیقی (شرکت های زیرمجموعه ) خود  برای عملکرد مالی 94 خبر داده است.

به گزارش فارس گروه ایران خودرو در حالی با زیان انباشته 2 هزار و 322 میلیارد و 871 میلیون و 600 هزار تومانی در صورت های مالی تلفیقی حسابرسی نشده خود برای این سال مالی 94 مواجه است که این رقم در مقایسه با سرمایه ثبت شده این شرکت برابر با 1.5 برابر کل کل سرمایه 1530 میلیارد تومانی ایران خودرو است.

به عبارتی بهتر زیان انباشته گروه ایران خودرو در صورت های مالی تلفیقی به 150 درصد سرمایه آن رسیده است. سهم هر یک از سهامداران این شرکت از این زیان انباشته به ازای هر سهم اندکی بیش از 151 تومان به ازای هر سهم است.

در حالی که قرار بود امروز مجمع عادی سالیانه سهامداران گروه ایران خودرو به منظور تصویب صورت‌های مالی دوره عملکردی منتهی به اسفند ماه 94 برگزار شود، اما به دلایل نا معلوم این مجمع به روز پنجشنبه هفته آینده موکول شده است. برخی شایعات در این زمینه افزایش دامنه اعتراضات سهامداران به آنچه که رفتار سهامدار عمده (سرمایه گذاری سمند) در قبال نوسان قیمت سهام این شرکت و حضور طولانی برخی اشخاص در ترکیب هیات مدیره شرکت های وابسته به ایران خودرو عنوان شده را دلیل تغییر زمان برگزاری مجمع ایران خودرو دانسته‌اند.

به گزارش فارس ایران خودرو با وجود تحقق این زیان در صورت های مالی تلفیقی اما در صورت های مالی شرکت اصلی خود از سود 67 ریالی به ازای هر سهم خبر داده است.

 

اخبار مرتبط

ایجاد برخی تجهیزات تخصصی در داخل کشور صرفه اقتصادی ندارد

سرمایه کل کشور چقدر است؟

بی‌تفاوتی مسئولان به امنیت شغلی نیروی کار

0 نظر

ارسال نظر

capcha