دبیر ستاد مرکزی اربعین :

تفاهمنامه سفر اربعین به‌زودی با عراقی‌ها انجام می‌گیرد/ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئول خدمات و پشتیبانی شد

تفاهمنامه سفر اربعین به‌زودی با عراقی‌ها انجام می‌گیرد/ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئول خدمات و پشتیبانی شد

به گزارش سراج24، مجید آقابابایی درباره آخرین برنامه‌ریزی‌های ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: کمیته‌های تخصصی ستاد مرکزی اربعین تشکیل شده و برخی برنامه‌ ریزی‌ها برای اعزام زائران ایرانی به مراسم اربعین حسینی از سوی ستاد انجام شده اما موضوعاتی نظیر ویزا و یا بحثهای امنیتی برای زائران منوط به مذاکرات با مسئولان عراقی است.

وی ادامه داد: ما از مسئولان وزارت کشور عراق برای مذاکرات بابت مراسم اربعین دعوت به عمل آورده‌ایم اما متاسفانه با توجه به تحولات این کشور، سفر مسئولان عراقی که قرار بود در هفته‌های گذته انجام بگیرد به تعویق افتاد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: دوباره از طرف عراقی برای مذاکرات نهایی و عقد تفاهمنامه دعوت به عمل آورده‌ایم که به‌زودی هیاتی به سرپرستی وزارت کشور عراق برای مذاکرات بابت مراسم اربعین وارد کشورمان خواهند شد.

آقابابایی درباره برخی برنامه‌ریزیهای انجام شده برای خدمات و پشتیبانی از زائران کشورمان در مراسم اربعین امسال گفت: قرار است خیریه‌های داوطلب با ساماندهی و محوریت ستاد بازسازی عتبات به خدمات برای زائران اربعین حسینی بپردازند؛ البته در زمینه خدمات، پشتیبانی و کمکهای مردمی نیز مسئولیت با ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

اخبار مرتبط

پویش قرائت زیارتنامه اربعین راه اندازی شود

هرگونه تجمع و راهپیمایی به سمت مرزها و یا اماکن مقدس ممنوع است

پخش ویژه برنامه «اربعین حماسه» از تلویزیون

0 نظر

ارسال نظر

capcha