بازداشت بیش از ۲۰۰ نفر در ادامه اعتراضات به رفتار تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا

 بازداشت بیش از ۲۰۰ نفر در ادامه اعتراضات به رفتار تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که مقام های آمریکایی اعلام کرده اند که عامل اصلی تیراندازی دالاس برای انجام یک بمبگذاری بزرگ توطئه و برنامه ریزی کرده بود، تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای مختلف آمریکا در مخالفت با رفتارهای خشن و تبعیض آمیز پلیس ادامه یافته و در این تظاهرات بیش از 200 نفر بازداشت شده اند.

خشم و نفرت در سراسر آمریکا پس از مرگ 2 سیاهپوست توسط پلیس آمریکا طی هفته گذشته بار دیگر به اوج خود رسیده است. بخش زیادی از تظاهرات اعتراض آمیز شب گذشته در شهرهای مختلف آمریکا ، مسالمت آمیز و آرام بوده است. مردم آمریکا با الهام گرفتن از جنبش حمایت از سیاهپوستان در شهرهای لس آنجلس، نیویورک و سانفرانسیسکو تظاهرات کردند.

مقام های آمریکایی اعلام کردند که تظاهرات در سنت پل ایالت مینه سوتا با هرج و مرج روبرو شده و حداقل 102 نفر بازداشت شده اند. معترضان با مسدود کردن یک آزادراه با پرتاب اشیاء مختلف از جمله بمب های بنزینی به نیروهای پلیس حمله کردند.

در این درگیری ها حداقل یک نیروی پلیس زخمی شده است. در شهر باتون روژ ایالت لوییزیانا نیز بیش از 100 نفر از معترضان توسط نیروهای پلیس بازداشت شدند.

پلیس آمریکا اعلام کرده است که عامل اصلی تیراندازی در دالاس قصد داشته است تا بمبگذاری های بزرگی را انجام دهد.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

بن‌سلمان هزینه کدام را می‌دهد سازش یا مقاومت؟

کره شمالی چرا مذاکرات را نیمه‌کاره رها کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha