دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان:

اصل پراکندگی در تاسیسات پتروشیمی ماهشهر رعایت نشده است/اصول پدافند غیرعامل رعایت نشود امکان حوادث بزرگتر وجود دارد

 اصل پراکندگی در تاسیسات پتروشیمی ماهشهر رعایت نشده است/اصول پدافند غیرعامل رعایت نشود امکان حوادث بزرگتر وجود دارد

به گزارش سراج24،حسین سمیع اظهار داشت: متاسفانه از بعد از ظهر روز چهارشنبه مقارن با عید سعید فطر یکی از فازهای پتروشیمی بوعلی سینا دچار حریق شده که با تلاش آتش نشانان مهار شد اما پس از گذشت زمانی کوتاه دوباره و این بار متاسفانه مخزن ذخیره دچار آتش سوزی شد.

وی با تاکید بر این نکته که بیش از مهار آتش، نگرانی سرایت به فازهای دیگر وجود دارد، گفت: یکی از اصول پدافند غیر عامل اصل پراکندگی است که با توجه به تعریف آن می‌بایست از تمرکز تاسیسات در یک منطقه اجتناب کرد.

دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان در همین زمینه توضیح داد: بر اثر وجود تهدیدی مانند آتش سوزی یا تهدیدات دیگر این تاسیسات مانند دومینو عمل کرده و با هدف قرار گرفتن یک و یا 2 سایت تمامی مجموعه پتروشیمی مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

وی گفت: متاسفانه در ماهشهر این اصل رعایت نشده است و در صورت حادثه بزرگتر، حاصل سرمایه ملی چند ده ساله در کمتر از یک روز قابلیت از بین رفتن دارد.

سمیع تاکید کرد: این موضوع علاوه بر خسارت مالی اثرات زیست محیطی و انسانی فراوانی نیز می‌تواند در پی داشته باشد.

دبیر انجمن پدافند غیرعامل خوزستان اضافه کرد: امیدواریم با همت آتش نشانان در مهار این آتش سوزی، به سرعت اقدامات پدافند غیر عامل را در این منطقه ویژه اقتصادی پیاده سازی کنیم تا در مقابل حوادث احتمالی آسیب پذیری کمتری داشته باشیم.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

جزئیات حادثه کودک آزاری در بندرماهشهر

آلومینیوم اراک تیم شهرداری ماهشهر را با شکست بدرقه کرد

انفجار در بندر امام 6 مصدوم برجای گذاشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha