مردم عراق: انگلیس باعث اوضاع آشفته کشور ماست

 مردم عراق: انگلیس باعث اوضاع آشفته کشور ماست

به گزارش سراج24،انتشار گزارش چیلکات در مورد مشارکت  انگلیس در جنگ علیه عراق واکنش های متعددی را در پی داشت. بسیاری از مردم عراق انگلیس را عامل اوضاع آشفته کنونی کشورشان می دانند.

از دیدگاه ساکنان بصره شهر بزرگ شیعه نشین جنوب عراق مداخله نظامی انگلیس در کنار آمریکا در کشورشان عامل بدبختی های این کشور است.

مردی می گوید انگلیسی ها آمدند تا ما را نابود کنند نه اینکه به ما کمک کنند. حمله آنها تبعات بسیاری از جمله تروریسم به همراه داشت. آنها چه امنیتی برای ما به همراه آوردند؟ آیا این گونه می شود کشور را بازسازی کرد؟

شهروندی دیگری گفت: تصمیم حمله به عراق که توسط دولت انگلیس اتخاذ شد اشتباهی بزرگ بود و نتایج فاجعه باری به همراه داشت. به جای آنکه زندگی بهتری برای ما به ارمغان آورند ما را با آشوب  و آشفتگی رو به رو کردند.

سیاستمداران عراق نیز نظرات مشابهی دارند.

صالح المطلک رهبر جبهه گفتگوی ملی گفت: هم اکنون جهان با تهدید تروریسم رو به روست زیرا عراق تضعیف شده است. این ضعف موجب فروپاشی شماری دیگر از کشورهای عربی شده است. پس از اشغال نظامی عراق سایر کشورهای منطقه نیز تحت تاثیر تروریسم قرار گرفتند. وی افزود: من فکر می کنم این حق مردم عراق است که آمریکا، انگلیس و تمامی کشورهایی که در این اشغال نظامی نقش داشتند تحت پیگرد قرار دهند.

 آشوب و آشفتگی که در پی سقوط صدام حسین دیکتاتور پیشین عراق به وجود آمد و انحلال ارتش موجب رشد گروه  تکفیری صهیونیستی داعش شد. حملات انتحاری در عراق به مسئله ای روزمره تبدیل شده است. روز یکشنبه بغداد صحنه مرگبار ترین حمله طی سیزده سال گذشته بود.


منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

لاریجانی با رئیس جدید مجلس نمایندگان عراق گفتگو کرد

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

0 نظر

ارسال نظر

capcha