افسر اطلاعاتی سابق آمریکا :

آمریکا به انزوای خود در نبرد با داعش و قدرت ایران در منطقه پی برده است

آمریکا به انزوای خود در نبرد با داعش و قدرت ایران در منطقه پی برده است

به گزارش سراج24، یک افسر سابق آمریکایی متخصص در امور جنگ روانی و تحلیلگر امور ضد تروریستی گفت آمریکا متوجه افزایش انزوای خود در نبرد علیه داعش شده و در حال پذیرش مشروعیت قدرت ایران در منطقه است.

«اسکات بنیت» در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «پرس.تی .وی» در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و ستودن نقش ایران در نبرد علیه داعش در عراق گفت: «سخنان جان کری اشاره قدرتمندی مبنی بر این است که آمریکا خود را با انزوای رو به افزایشی در اتحاد با متحدانش چون عربستان سعودی و عملیات مزدوران تکفیری این کشور در سوریه مواجه می‌بیند و پی می‌برد بقیه کشورهای جهان نیز به سرعت در حال متوجه شدن این امر هستند که آمریکا واقعا در بسیاری از این نابهنجاری‌‌ها و اخلال‌ها سرمایه گذاری کرده و مسئول است.»

وی در ادامه افزود، این امر موید این نکته است که کری بدون اینکه بگوید آمریکا آشکارا در اشتباه بوده، این کشور را به سوی این موضع ‌می‌برد.

بنیت گفت: «آمریکا اینک ایران را به عنوان قدرتی مشروع و در واقع تنها نیرویی که می‌تواند دوستی و رفاقت با مردم عراق داشته باشد، می‌بیند.»

جان کری چندی قبل در جشنواره ایده‌های «آسپن» و در پاسخ به این سوال که آیا نقش ایران در عراق «مفید بوده یا مخرب» گفت: «ببینید، همانطور که همه می‌دانند ما با ایران چالش‌هایی داشته‌ایم و داریم روی آن چالش‌ها کار می‌کنیم. اما می‌توانم به شما بگویم که ایران در عراق به صورت‌های مشخصی مفید بوده است. آن‌ها به وضوح بر داعش متمرکز هستند. به همین خاطر قطعا منفعت مشترکی داریم.»

جان کری با اشاره به برقرار شدن تماس مستقیم میان وزرای خارجه آمریکا و ایران، گفته بود که  این امر به تسهیل حل بحران‌های جهانی کمک می‌کند. 

«برت مک‌گورک» نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف نیز نقش نیروی بسیج مردمی عراق را مفید خوانده و گفته بود اغلب این نیروها تحت فرمان ارتش و دولت فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha