کشف ۹ انبار بزرگ لوازم خانگی قاچاق در تهران و کرج/ قاچاق برند معروف چینی

کشف ۹ انبار بزرگ لوازم خانگی قاچاق در تهران و کرج/ قاچاق برند معروف چینی

به گزارش سراج24، علی‌اکبر مختاری با اعلام این خبر گفت: انبارهای کشف شده، متعلق به شرکتی است که دفتر و مرکز اصلی آن در استان بوشهر قرار دارد و این شرکت به اسم واردات قطعات لوازم خانگی، مبادرت به قاچاق می‌کرده است؛ به عنوان مثال این شرکت تحت عنوان وارد کردن قطعات جاروبرقی، لوله آن را در یک کارتن مجزا و خود جاروبرقی را در کارتن دیگر جاسازی و وارد کرده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با بیان اینکه تعرفه گمرکی قطعات لوازم خانگی چهار درصد و تعرفه گمرکی خود لوازم خانگی 40 تا 50 درصد است افزود: در مرحله اول، چهار انبار بزرگ قاچاق لوازم خانگی از این شرکت کشف شد که کارشناسان ارزش اولیه آن را هشت میلیارد تومان برآورده کردند. 

مختاری با اشاره به اخذ وثیقه 10 میلیارد تومانی از متهم این پرونده در مرحله نخست، گفت: در مرحله بعدی با کار اطلاعاتی نیروی انتظامی و اطلاعات سپاه، پنج انبار بزرگ دیگر لوازم خانگی قاچاق به ارزش 30 میلیارد تومان متعلق به همین شرکت کشف شد که از این پنج انبار جدید، چهار انبار در کرج و یک انبار نیز در تهران قرار دارد.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز در مجموع 9 انبار بزرگ قاچاق لوازم خانگی از این شرکت کشف شده که هشت انبار در کرج و یک انبار نیز در تهران قرار دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی و اطلاعات سپاه از طریق کارگران اخراج شده این شرکت موفق به کشف انبارهای جدید شدند افزود: دستور احضار و جلب متهم این پرونده صادر شده تا از وی وثیقه 120 میلیارد تومانی اخذ شود؛ ضمن اینکه متهم پرونده هم اکنون ممنوع‌الخروج است.

مختاری با بیان اینکه شرکت یاد شده مبادرت به قاچاق برند معروف لوازم خانگی چینی می‌کرد گفت: اگر این کالاها از گمرک خارج نمی‌شدند، تحت عنوان تخلف بود اما با توجه به اینکه از گمرک ترخیص شده، قاچاق محسوب می‌شود.

15 تیر ماه بود که علیرضا جمشیدی از کشف 25 انبار بزرگ لوازم خانگی قاچاق خبر داد که انبار کشف شده در کرج و تهران، بخشی از این 25 انبار هستند.

اخبار مرتبط

دستگیری گل آقا به اتهام سرقت

گزارش حدود ۸۰۰ مورد تخلف و جرم به دولت در سال ۹۵

جلسه ویژه مسئولان ارشد کشوری با رئیس قوه‌قضاییه برای بررسی وضعیت قاچاق کالا و ارز

0 نظر

ارسال نظر

capcha