نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی:

اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل دیده نمی‌شود/ در عرصه مسائل فرهنگی با خطرات جدی روبرو هستیم

اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل دیده نمی‌شود/ در عرصه مسائل فرهنگی با خطرات جدی روبرو هستیم

به گزارش سراج24، آیت الله سیداحمد علم الهدی صبح امروز در جمع نمازگزاران عید فطر در حرم منور رضوی اظهار داشت: خوشبختانه نماز عید فطر را با اخلاص و توجه بر روی فرش علی ابن موسی الرضا(ع) بجا آوردیم، در فقرات قنوت نماز عید جمله‌ای مکرر ادا می‌شود که بسیار پرمحتوا است، انسان اگر آرزویی دارد آن را از خدا می‌خواهد.

وی بیان کرد: دو عامل آرزو و امید در مقدمه هر دعایی موجود است زیرا اگر امید به استجابت و تحقق نباشد دعا معنا ندارد و هیچگاه مشی ذات پروردگار به محال تعلق نمی‌گیرد زیرا خداوند حکیم است و بنابراین خواسته انسان از خدا باید شدنی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید بدانیم که چه می‌خواهیم و چه چیزی را از خدا طلب می‌کنیم؛ دنیا و آخرت از یکدیگر جدا نیست، انسان یک موجود زنده است که زندگی‌اش دو مرحله است، این دنیا مرحله گذار است و ثبات و پایداری پس از مرگ محقق می‌شود.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه آنچه در آخرت است نتیجه و مظهر دنیا است تصریح کرد: خیری که خداوند متعال پیغمبر و اهل بیتش را در آن وارد کرد یک بهشت مصفا در همین زندگی است. اینها همه خیری بوده است که پیغمبر و اهل بیت(ع) وی در آن وارد شده است.

وی بیان کرد: مطالبه ما از ذات پروردگار همین خیر است یا چیز دیگری است؟ خداوند پیغمبر و اهلش را در یک زندگی لذت بار مادی وارد نکرد؛ خداوند آنها را با همه توانمندی بالایی که داشتند در پاکی طینت و زهد و ورع و کناره گیری از دنیا و لذت دنیا وارد کرد، آیا ما نیز یک چنین چیزی می‌خواهیم و از خدا آرزو می‌کنیم؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: بزرگترین دستاورد یک ماه بندگی خداوند این است که ما در عرصه زندگی از غیر خدا جدا شویم و به خدا وابسته شویم و این در زندگی فردی و اجتماعی مصداق دارد، در زندگی فردی اتصال به خدا مشخص است. مهم در زندگی اجتماعی است که این مسئله محقق شود زیرا در زندگی اجتماعی همه به هم گره خورده و متصل هستیم.

وی افزود: از غیر خدا بریدن هم در عرصه سیاسی و هم در عرصه فرهنگی و اقتصادی باید محقق شود، در عرصه سیاسی در نتیجه رهبری‌های داهیانه امام بزرگوار و مقام معظم رهبری و جانبازی شهدا و جانبازان این موفقیت حاصل شده است و تنها مردمی هستیم که در عرصه سیاسی به استکبار پشت پا زدیم و قدرت‌های سیاسی شیطانی را محو کردیم و استکبارستیزی ما در روی کره زمین استکبار را قدم به قدم عقب رانده است.

آیت الله علم الهدی گفت: در عرصه فرهنگی هم باید از غیرخدا ببریم و به خدا وصل شویم، در  باید این جامعه را از غیر خدا جدا کنیم و معصیت جولان نداشته باشد، اگر مسئله حجاب را مطرح می‌کنیم به این خاطر است که بی حجابی مظهر غضب خداوند است.

وی بیان کرد: اگر بنا شد ابتذال به صورت رسمی در زندگانی ما اجرا شد این زندگی مظهر غضب خدا است، باید در حوزه فرهنگ در زندگی اجتماعی به خدا وصل شویم و این یعنی اینکه گناه و ابتذال در زندگی فرهنگی ما خودنمایی نکند،.

وی بیان کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری در عرصه اقتصاد زندگی اجتماعی ما را به خدا وصل کرد، نقطه بریدن از خدا در عرصه اقتصاد، اجرای اقتصاد مقاومتی است، وقتی بنا شد در نتیجه اقتصاد مقاومتی به آنچه خدا به ما داده نائل شویم، مسلماً در اینجا وابسته به خدا شده‌ایم.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: 4 ماه از سال می‌گذرد و مقام معظم رهبری اقدام و عمل را دستور داده‌اند اما امروز بر روی برند تبلیغاتی وارداتی می‌نویسند «اقتصاد مقاومتی؛ اقتصاد و عمل» آیا این توهین و جسارت نیست؟ تا کی باید مسئولان ما باید وقت را به جلسه بگذارند؟ این که بر خیل بیکاران اضافه می‌شود و کارخانه تعطیل می‌شود نشانه این است که اقتصاد مقاومتی در عرصه عمل محقق نشده است. هنوز نشانی از اقتصاد مقاومتی در عرصه اقدام و عمل نمی‌بینیم.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی تبدیل به توپ بازی شده است و مردم به مسئولان و بالعکس آن را پاس می‌دهند، این دستور برای همه است، در طول این 4 ماه اتفاق افتاده است که برای مایحتاج خود به محصول داخلی اکتفا کنید؟ تنها مسئولان مقصر نیستند، به دنبال تجملات خارجی نروید و مقابل قاچاق بایستید.

اخبار مرتبط

غبارروبی مضجع مطهر رضوی در سفر رهبر انقلاب به مشهد مقدس

مجلس درباره سانحه قطار مشهد- یزد گزارش می‌دهد

از رویکرد جدید ایران در دوره رئیسی خرسندیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha