منابع امنیتی عربستان:

داعش عامل عملیات تروریستی در مسجد نبوی بود

داعش عامل عملیات تروریستی در مسجد نبوی بود

به گزارش سراج24، العربیه روز سه شنبه با انتشار این خبر نوشت: مجریان عملیات انتحاری در عربستان دستورات برای انجام این عملیات را از این سرکردگان داعش دریافت می کردند.
منابع مذکور می گویند: هدف داعش از حمله به اماکن مقدسه و در ماه مبارک رمضان القای میزان توان آنها در هدف قرار دادن همزمان چند نقطه دریک آن واحد و زیرسوال بردن توان نیروهای امنیتی با استفاده از ازدحام زایران بیت الله الحرام در دهه آخر ماه مبارک بود.
براساس این خبرعربستان روزگذشته شاهد سه عملیات انتحاری بود که در نخستین تلاش ماموران امنیتی مسجد نبوی و در دومی ماموران حرمین شریفین هدف تروریست ها بودند ولی با شناسایی فرد درمسیر مسجد نبوی از سوی ماموران وی خود را منفجر کرد.
وزارت کشورعربستان روزگذشته ازکشته شدن چهار مامور امنیتی و زخمی شدن پنج تن دیگر درانفجاری در محوطه پارکینگ خودروهای زایران مسجد نبوی خبر داده بود.
براساس اطلاعات منابع امنیتی برنامه فرد مذکور منفجر کردن خود درمیان جمعیت نمازگزاران در مسجد مذکور در هنگام بازگشت از نماز بود ولی با شناسایی وی ازسوی ماموران وی خود را پیش از برنامه منفجر کرد.
در دوعملیات دیگر یک پاکستانی مقیم عربستان کمربند انفجاری خود را در جده منفجر کرد ولی خوشبختانه در این عملیات جز وی کس دیگری آسیب ندید.
در دو عملیات دیگر دو تروریست در شامگاه آن روز در قطیف در شرق عربستان در نزدیکی یک مسجد خود را مفجر کردند و موجب مرگ سه شهروند این منطقه شدند.

اخبار مرتبط

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

عملیات انتحاری داعش در «سامراء»

انتقال حدود ۱۰ هزار تروریست به افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha