رئیس‌جمهور در تماس تلفنی با امیر قطر:

کشورهای منطقه حساس خلیج‌فارس باید با حکمت و دوراندیشی عمل کنند

 کشورهای منطقه حساس خلیج‌فارس باید با حکمت و دوراندیشی عمل کنند

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز سه‌شنبه در تماس تلفنی با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و تبریک عید سعید فطر به وی، دولت و ملت قطر، اظهار داشت: نگاه ما به روابط جمهوری اسلامی ایران با قطر نگاهی ویژه و مستقل است و امیدوارم روابط دو کشور دوست در همه زمینه‌ها بیش از پیش گسترش یابد.

روحانی با اشاره به علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای تقویت روابط برادرانه میان کشورهای مسلمان، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری برادرانه کشورهای اسلامی، بتوانیم راه‌حل‌های سیاسی را جایگزین راه‌های غیرسیاسی کنیم و  تهران علاقمند است روابط خوب و برادرانه‌ای با همه کشورهای مسلمان داشته باشد.

رئیس‌جمهور حاکمیت فضای اعتدال و عقلانیت در روابط کشورهای منطقه و جهان را ضروری خواند و گفت: معتقدیم که باید گام به گام مشارکت در جهان و منطقه، جای رقابت را بگیرد و رایزنی‌های مستمر کشورها با یکدیگر و دیدارهای متقابل می‌تواند این مسیر را هموار سازد.

امیر قطر نیز با تبریک عید سعید فطر به دکتر روحانی، دولت و ملت ایران، گفت: تقویت همکاری میان ایران و قطر و کشورهای منطقه خلیج‌فارس به نفع دو ملت ایران و قطر و تحکیم پایه‌های صلح و دوستی در منطقه است.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی  اظهار داشت: چشم‌انداز توسعه همکاری‌های تهران و دوحه در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بسیار روشن و امیدوارکننده است.منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

آقای روحانی! آیا تدبیر اداره کشور گران کردن ارز بود؟

روز قبل از رئیس‌جمهور دعوت کردم

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha