دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت خبر داد

ایران از سوئیس و کانادا پیشی گرفت / دندانپزشکی ایران در سکوی ۱۲ جهان

 ایران از سوئیس و کانادا پیشی گرفت / دندانپزشکی ایران در سکوی ۱۲ جهان

به گزارش سراج24،سعید عسگری - دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت با تبریک کسب رتبه دوازدهم دنیا در حوزه علوم دندانپزشکی توسط کشورمان در سال 2015 میلادی، از پیشی‌گرفتن از دو کشور سوئیس و کانادا خبر داد.

وی با اشاره به اینکه داده‌های موجود در سایت SJR نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلستان و هند به عنوان چهار کشور صدرنشین، هر یک موفق به تولید بیش از یک‌هزار مقاله در حوزه علوم دندانپزشکی شدند، اظهار کرد: ایران با تولید 305 مقاله در سال 2015 پس از کشور اسپانیا و کره جنوبی با بیش از چهارصد مقاله قرار گرفته است.

عسگری افزود: گرچه رتبه کشور در کل علوم تولید شده در دو سال 2014 و 2015 به صورت ثابت در مقام شانزدهم باقیمانده و تغییری پیدا نکرده است اما علوم دندانپزشکی در همین بازه‌های زمانی موقعیت ممتازتری را برای کشور ایجاد کرده است.

به گزارش وزارت بهداشت، دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت افزود : خوشبختانه در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران از نظر کل تولیدات علمی در منطقه خاورمیانه با اختلاف کمی از کشور ترکیه، مقام اول را به خود اختصاص داده است، اما در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی پس از کشور ترکیه قرار گرفته است.

عسگری با اشاره به اینکه کشور ترکیه از نظر تعداد مقالات تولید شده در این دو رشته فاصله قابل توجهی با کشورمان دارد، بر ضرورت توجه ویژه مسئولین حوزه پژوهش و محققین به این موضوع تأکید کرد و گفت که در جهت حصول به اهداف تعیین شده در سند چشم‌انداز بیست‌ساله، لازم است تا سیاستگذاری‌های ویژه‌ای توسط تمامی مسئولین مرتبط، برای ایجاد شرایط لازم برای افزایش چشمگیر تولیدات علمی و کسب مقام اول منطقه در این دو رشته صورت پذیرد.منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

دیدار علی‌عسکری با خانواده شهید حججی+عکس

راهکار‌های موجود برای مقابله با دندان قروچه

رسانه ملی پیگیر "اقدام و عمل" مسئولان است‌/ قاچاق کالا ‌سبب تخریب بازار ملی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha