انتقاد صریح نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی از عملکرد وزارت ارشاد:

وضعیت کنونی وزارت ‌ارشاد قابل‌قبول نیست/به برخی کتب ضاله مجوز چاپ داده‌ شده/فعلاً به تذکر لسانی بسنده می‌کنم

وضعیت کنونی وزارت ‌ارشاد قابل‌قبول نیست/به برخی کتب ضاله مجوز چاپ داده‌ شده/فعلاً به تذکر لسانی بسنده می‌کنم

به گزارش سراج24،آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در دیدار با مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، با انتقاد صریح از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: وضعیت کنونی وزارت فرهنگ و ارشاد قابل‌قبول نیست و باید جلوی ترویج و انتشار محتواهای ضد اسلامی و ضد فرهنگی گرفته شود.

وی افزود: دراین‌باره فعلاً به تذکر لسانی بسنده می‌کنیم و امیدواریم این اداره کل به جایگاه و شأن اسم بامسمای خود یعنی «فرهنگ و ارشاد اسلامی» برسد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با انتقاد شدید از اعطای مجوز به کتب، نشریات و رسانه‌های ضدانقلاب، تصریح کرد: پس از 14 قرن، حکومتی دینی و شیعی در ایران اسلامی تشکیل‌شده که زحمات بسیاری برای آن کشیده شده و خون‌های فراوانی در راه آن ریخته شده است، لذا نباید با مجوز دادن به برخی کتب، نشریات و رسانه‌های ضدانقلاب و اسلام، به جامعه و حکومت اسلامی لطمه زد.

وی ادامه داد: متأسفانه در همین تبریز به برخی کتب ضاله مجوز چاپ داده‌شده که در آن‌ها، با تقدیر از کسروی و تقی‌زاده، از آنان به‌عنوان مفاخر آذربایجان یادشده ‌و این درحالی‌ است که این افراد بافرهنگ اسلام و تشیع بیگانه بوده‌اند.

آیت‌الله مجتهد شبستری در ادامه، با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از سه کلمه «فرهنگ»، «ارشاد» و «اسلامی» تشکیل‌شده است، یادآور شد: کلمه ارشاد در مقابل کلمه اضلال به معنی گمراهی است و وزارت ارشاد باید با تلاش مضاعف، در راستای ارشاد جامعه گام‌های اساسی بردارد و فعالیت‌های این وزارت خانه و اداره کل، باید درشان این سه کلمه مقدس باشد.

وی افزود: هنری ارزشمند است که در استخدام دین مبین اسلام و قالبی برای انتقال فرهنگ اسلامی و مفاهیم دینی باشد.منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

سید محمد هاشمی معاون حقوقی امور مجلس وزیر ارشاد شد

حفظ کرامت، عزت، امنیت و پرداخت دیه شرط ایران برای اعزام حجاج است/ در هیچ بخشی از وزارت ارشاد مدیر دو تابعیتی نداریم

ابراز نگرانی از وضعیت آلودگی هوای تبریز/ حقوق‌های نجومی نمونه بت‌پرستی زمان حال است/‌ آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ذوب در ولایت بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha