"سراج24" گزارش می دهد

اکتشافات جدید نفت و گاز در مرز با عراق و ترکمنستان

اکتشافات جدید نفت و گاز در مرز با عراق و ترکمنستان

به گزارش "سراج24"رستم قاسمی امروز در حاشیه برگزاری کنفرانس اتوماسیون صنعتی ایران درباره اکتشافات جدید نفت و گاز در ایران، گفت: مطالعات و فعالیت‌های جدید اکتشافی در ایران از کشف ذخایر جدید نفت و گاز در مناطق مرزی با ترکمنستان و عراق حکایت دارد.

وزیر نفت با اعلام اینکه در شرایط فعلی توسعه فعالیت‌های اکتشافی و حفاری در مناطق مرزی و میادین مشترک نفت و گاز یکی از سیاست‌ها، اولویت‌های اساسی و راهبردی صنعت نفت است، تصریح کرد: هم اکنون فعالیت های اکتشافی در این مناطق ادامه دارد.
 
این عضو کابینه دولت دهم در خصوص جزئیات ذخایر جدید اکتشاف شده در مناطق شمال شرق کشور، توضیح داد: حجم ذخایر گاز طبیعی در این میدان جدید عظم و قابل توجه است اما برای اعلام دقیق رقمی از میزان ذخایر گاز کشف شده باید عملیات اکتشافی شامل لرزه نگاری و حفاری چاه‌های جدید تکمیل شود.
 
این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون لرزه نگاری سه بعدی در مناطق شمال و شمال شرق ایران ادامه دارد، افزود: در حال حاضر یک میدان گازی مشترک با ترکمنستان در منطقه خانگیران وجود دارد.
 
وی همچنین در خصوص اظهار نظر امروز سخنگوی وزارت نفت عراق مبنی بر کشف ذخایر جدید نفت در مرز مشترک با ایران، بیان کرد: یک میدان نفتی در مرز ایران و عراق شناسایی شده است.
 
قاسمی با اشاره به برگزاری کمیسیون‌های مشترک نفتی بین ایران و عراق، اظهار داشت: با توجه به اکتشافات جدید نفتی در مرز ایران و عراق مذاکراتی با این کشور همسایه انجام خواهد شد.
 
وزیر نفت با اعلام اینکه در میدان جدید نفتی کشف شده در مرز ایران و عراق احتمال وجود ذخایر گاز طبیعی هم وجود دارد، تاکید کرد: هرسال اکتشافات جدیدی در کشور انجام می گیرد که مطابق با پیش بینی‌های انجام شده از سال گذشته تاکنون بالغ بر 2 میلیارد بشکه ذخایر درجای نفت خام در سطح کشور کشف شده است.
 
مهدی فکور مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی اخیرا در گفتگو با مهر با اعلام کشف ذخایر بزرگ گازی در شمال شرق کشور، گفته است: بزودی جزئیات کامل این اکتشاف تشریح می شود.

اخبار مرتبط

زنگنه: نمی‌توانم درخواست‌های نفتی ایران در مهلت ۶۰ روز به اروپا را صریح بیان کنم

آزادسازی پهنه رزن و دولومیت با مساحت ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومترمربع

عملیات اجرایی پتروشیمی اندیمشک آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha