رئیس سازمان صداوسیما:

بار سنگین جنگ نرم بر دوش رسانه ملی است

بار سنگین جنگ نرم بر دوش رسانه ملی است

به گزارش سراج24،علی‌عسکری در این نشست گفت: اگر در گذشته دیگران می‌جنگیدند و حوزه خبر مسئولیت بیان افتخارات فرماندهان و افسران در دفاع را داشت، امروز همه چیز به میدان نبرد نرم خلاصه شده است و ما مباهات می‌کنیم که نیروهای مقاوم، وفادار، فهیم و بادانشی مانند شما را در جبهه نبرد نرم داریم.
رئیس رسانه ملی با اشاره به رشد قارچ‌گونه شبکه‌های ماهواره‌ای معاند و فارسی‌زبان گفت: آنان برای شکستن مقاومت ملت ایران با تمام قدرت از تحقیقات ومطالعاتی که در دانشگاه‌های جبهه استکبار در زمینه‌های ایران‌شناسی و شیعه‌شناسی صورت گرفته است استفاده می‌کنند و شاید هیچ نقطه‌ای در جهان تا این حد هدف تهاجم رسانه‌ای قرار نگرفته باشد.
علی‌عسکری با اشاره به شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان که با هزینه‌های کلان ایجاد می‌شوند و رایگان به مخاطب ایرانی خدمات می‌دهند افزود: آنها برای شناخت عقاید مردم و واکنش‌های آنان برنامه‌ریزی کرده‌اند.
رئیس رسانه ملی افزود: روزی که مقام معظم رهبری با درک عمیق از آینده بر ایجاد و حضور مؤثر شورای عالی مجازی تاکید کردند، می‌بایست اهمیت تاثیرگذاری این فضا بیشتر درک می‌شد.
علی‌عسکری با بیان این سخن رهبر انقلاب که فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد تصریح کرد: مسئولیت عظیمی بر دوش ماست و اگر جهان اسلام می‌خواهد مقابل استکبار پیروز باشد، باید در فضای رسانه‌ای و مجازی هم تحول ایجاد کند.
رئیس رسانه ملی با اشاره به دیدگاه برخی درباره افول رسانه‌هایی مانند رادیو و تلویزیون در فضای جدید، گفت: اگر از فناوری‌های نوین به‌خوبی استفاده کنیم، می‌توانیم کارآیی رادیو و تلویزیون را بیش از گذشته افزایش دهیم و توجه به اقدامات محتوایی از ضرورت‌های این رویکرد است.
رئیس رسانه ملی با اشاره به موفقیت‌های معاونت خبر به وی‍ژه در بخش های خبرگزاری صدا و سیما و باشگاه خبرنگاران در حوزه فضای مجازی، راه‌اندازی نهضت تولید محتوا را در فضای مجازی بر عهده صدا و سیما دانست و تأکید کرد: باید در فضای ای‌پی‌تی‌وی و سرویس‌های آن همچنین سامانه‌های پیام‌رسان به جلو حرکت کنیم.
 علی‌عسکری با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و لزوم انعکاس واقع‌بینانه آنها در رسانه گفت: نباید بگذاریم فضایی که غرب ایجاد کرده است دلگرمی و امید را از مردم سلب کند.
رئیس رسانه ملی با بیان اینکه رسانه باید مردم و نظام را به هم نزدیک‌تر کند، گفت: همکاری با سه قوه بخشی از وظیفه ماست، باید از سیاه‌نمایی پرهیز، و با کمبودها، هوشمندانه برخورد کنیم تا به پیشرفت کشور و نظام کمک شود.
در این دیدار، معاون خبر رسانه ملی هم با تشریح اقدامات این معاونت، برجام و تحولات آن، حادثه منا و انتخابات سال 1394 را عرصه‌های مهم فعالیت معاونت خبر در یک سال اخیر دانست و گفت: در تمام این عرصه‌ها اطلاع رسانی حرفه ای، جامع و منصفانه سرلوحه تلاشهای بوده است.
جبلی با اشاره به تشکیل ستاد پیگیری اقتصاد مقاومتی از سال گذشته در معاونت خبر، تقویت اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف نظام در این حوزه را از اصلی ترین برنامه های در دست اقدام و آتی حوزه خبر برشمرد.
وی همچنین با تاکید بر ضرورت امیدآفرینی به عنوان برآیند پیام های رسانه به تشکیلی کارگروه های علمی در این راستا در معاونت خبر اشاره کرد و گفت: در هر دو عرصه اقتصاد مقاومتی و امیدآفرینی کارهای پژوهشی و کارشناسی گسترده‌ای انجام شده است و در تلاشیم تولید برنامه های خبری و سیاسی در نهایت به تقویت اعتماد مخاطبان به نظام و ظرفیتها و توانمندیهای آن کمک کند.
معاون خبر رسانه ملی تصریح کرد: کارکنان ایثارگر و مخلص این معاونت آماده‌اند تا با اتکا به انگیزه والا و تجارب و اندوخته گرانقدر دانش رسانه ای انتظارات نظام اسلامی را برآورده کنند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

رادیو مقاومت اول دی‌ماه به آنتن می‌رسد

جنگ نرم شیوه جدید و مؤثر استکبار جهانی در پیشبرد اهداف شیطانی است

رسانه ملی میزبان خادمان حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) خواهد بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha