راهکار جدید صهیونیست‌ها برای مقابله با تونل‌های مقاومت

راهکار جدید صهیونیست‌ها برای مقابله با تونل‌های مقاومت

به گزارش سراج24،جبهه داخلی رژیم صهیونیستی با همکاری یگان موسوم به «غزه» ارتش این رژیم تصمیم گرفته است در صورت نفوذ مبارزان فلسطینی به تونل های هجومی، آژیرهای خطر را در شهرک‌های اطراف غزه به صدا درآورد.

بر اساس این گزارش، علاوه بر این سیستم جدید اخیرا یک سیستم هشدار دهنده جدید به نام «رنگ قرمز» نیز برای هشدار در صورت شلیک خمپاره و راکت فلسطینیان از نوار غزه به اراضی اشغالی در نظر گرفته شده است.

سیستم هشدار جدید با هدف حمایت از صهیونیست ها طراحی شده و عملکرد آن همانند سیستم قبلی ویژه هشدار در صورت شلیک راکت است، با این تفاوت که سیستم جدید علاوه بر به صدا آمدن آژیر خطر یک پیامک نیز به تلفن های همراه مسئولان امنیتی اسرائیلی ارسال می کند تا آنها را از نفوذ مبارزان به داخل تونل ها با خبر کرده و همچنین به شهرک نشینان صهیونیست هشدار می دهد تا در خانه های خود بمانند و تا اطلاع ثانوی چراغ های خانه خود را خاموش کنند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که این سیستم جدید به گونه ای طراحی شده که علاوه بر ارسال پیامک و پیام صوتی برای شهروندان، در صورتی که مسئولان امنیتی از نفوذ مبارزان به داخل تونل ها مطلع شوند، از طریق بلندگوهای مختلف در سطح شهرک ها آن را اعلام می کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی با توجه به ضربه های سختی که در جنگ 51 روزه در تابستان سال 2014 از مقاومت فلسطین به ویژه از طریق تونل های مرزی دریافت کرده است، به شدت در حال طراحی و نصب سیستم های جدید در مناطق مرزی برای جلوگیری از نفوذ فلسطینیان و کاستن از حجم خسارت های وارده به این رژیم در صورت هرگونه حمله احتمالی مقاومت است.

یک مسئول نظامی صهیونیستی درباره سیستم هشدار جدید اظهار داشت که ماموریت اصلی ما دفاع از شهرک های صهیونیست نشین است، زیرا شهرک های مجاور باریکه غزه بسیار مهم بوده و مقاومت ما در این شهرک ها خود یک پیروزی است.

منبع مذکور اشاره کرد که هدف از به صدا درآمدن آژیر خطر این است که صهیونیست ها بدانند هم اکنون عملیاتی صورت گرفته است و علاوه بر این، هنگام شلیک موشک نیز باز آژیر خطر به صدا در می آید اما صهیونیست ها باید بدانند که هر آژیر خطر به معنی نفوذ مبارزان مقاومت به اراضی اشغالی نیست.

ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا به شدت در تلاش برای تقویت توان نظامی خود برای مقابله با مقاومت فلسطین در جنگ آتی است و در همین راستا  وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تصمیم به ساخت دیواری بتنی در نواحی مرزی برای جلوگیری از نفوذ مبارزان مقاومت به اراضی اشغالی از طریق تونل های مرزی گرفت.

این دیوار بتنی قرار است در عمق 10 متری زمین ساخته شود و علاوه بر این، چندین متر هم روی زمین ارتفاع خواهد داشت. هزینه ساخت این دیوار ده ها میلیارد دلار برآورد شده است اما سیستم هشدار جدید رژیم صهیونیستی که از آن سخن گفته شد، 2.2 میلیارد شیکل هزینه خواهد داشت.

دیوار مذکور قرار است 60 کیلومتر طول داشته باشد تا بدین گونه سومین سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی در مناطق مرزی با نوار غزه پس از سامانه های "هوبرس أ" و "هوبرس ب "باشد باشد. سامانه "هوبرس أ" در دهه 90 و پس از معاهده اسلو راه اندازی شد و سامانه "هوبرس ب " نیز پس ازعقب نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه ایجاد شد اما هیچیک از این سامانه ها نتوانستند تونل های مقاومت در نوار غزه را از بین ببرند.منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

بن‌سلمان هزینه کدام را می‌دهد سازش یا مقاومت؟

پشت پرده ادعای آمریکا درباره حمله شیمیایی در سوریه

پشت‌صحنه تحریم نُجَباء از زبان هادی‌العامری

0 نظر

ارسال نظر

capcha