بروجردی در نشست‌خبری:

دولت رفع تحریم‌ها در پسابرجام را پیگیری کند/ حمایت کمیسیون امنیت از توسعه توان موشکی

دولت رفع تحریم‌ها در پسابرجام را پیگیری کند/ حمایت کمیسیون امنیت از توسعه توان موشکی

به گزارش سراج24،علا الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (سه شنبه، 1 تیرماه) در نشست خبری با خبرنگاران پارلمان درباره الویتهای اصلی این کمیسیون در مجلس دهم، اظهار کرد: حفظ امنیت پایدار و کمک به ارگانهای اطلاعاتی و امنیتی همچون وزارت اطلاعات، سپاه و ناجا که کارنامه خوبی  را در این سالها عرضه کردند، از اولویتهای کمیسیون امنیت ملی مجلس است.

وی افزود: پدیده شوم تکفیریها که دست پرورده امریکاییها و ر‍ژیم صهیونیستی هستند طی این سالها با هدف نابودی اسلام و کشتار بی رحمانه مسلمانان و ایجاد ناامنی در منطقه ظهور یافته است. در مقابل نیز اراده دولت و مردم کشورهای سوریه و عراق با همکاری ایران گامی خوش آیند در نابودی این گروهها بوده که می‌توان گفت آغاز افول تکفریها و داعشیها در حال رقم خوردن است.

بروجردی با اشاره به لزوم انسداد مرزهای کشور، گفت: برای مقابله با اشرار، تروریستها و امنیت پایدار در کشور لازم است مرزهای کشور مورد کنترل ویژه قرار گیرد و در مبارزه با قاچاق انسان جدیت صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با برشمردن اولویت دوم این کمیسیون در حفظ منافع ملی در موضوع هسته‌ای، تاکید کرد: اجرای برجام و اهمیت ویژه به رفع تحریم‌ها در پسابرجام باید بر اساس چارچوبها و شروط مهم رهبری و مصوبات مجلس توسط دولت انجام شود. کمیسیون امنیت ملی این اجرا را به خوبی رصد و گزارش آن را هر شش ماه به نمایندگان ملت تقدیم می‌کند.

بروجردی اولویت سوم کمیسیون امنیت ملی را پرداختن به مسائل سیاست خارجی دانست و گفت:  براساس سیاستگذاریهای نظام و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حمایت همه جانبه از ملت مظلوم فلسطین، حزب الله لبنان، سوریه، عراق، یمن و همه نیروهای مقاومت، گسترش روابط با کشورهای همسایه و مقابله با نیروهای تکفیری و داعشی از موضوعات اساسی و ریشه‌ای این کمیسیون است که به جدیت پیگیر آنها هستیم.

نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: تقویت قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران و و حمایت از توان دفاعی کشور از اولویتهای دیگر این کمیسیون است و این تقویت روزمره بنیه دفاعی و بالابردن توان موشکی از برنامه‌های جاری و ساری مجلس و کمیسیون امنیت ملی است.

وی در خاتمه با اشاره به جنایات اخیر آل خلیفه در بحرین و لزوم محاکمه آنها در محاکم قضایی بین المللی، گفت: به شهادت رساندن مردم مظلوم بحرین، زندانی‌کردن زنها و کودکان نماد ظلم آل خلیفه است و بدانند در آینده‌ای نه چندان دور باید پاسخگوی این کشتارها باشند.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

فعال حوزه زنان: دولت با قطع یارانه نوزادان علیه «خانواده» اعلان جنگ کرده است

کلیپ نوشت| همه آنانکه قربانی آمارهای کرونا شدند

کلیپ نوشت| همه چیز به ضرر کارگر

0 نظر

ارسال نظر

capcha