پروژه ملی «معمای شاه» پایان یافت / «تاج» اهدا شد + تصویر

پروژه ملی «معمای شاه» پایان یافت / «تاج» اهدا شد + تصویر

به گزارش سراج24، در «کاخ شهوند» که به کاخ سبز مشهور است، بخش‌هایی از سریال معمای شاه همچون اتاق هیئت وزرا، تالار بزرگ، تالار حضور، تالار تشریفات، اتاق پیانو، اتاق خواب ثریا، اتاق کار رضا شاه، اتاق خواب محمد رضا و... مورد استفاده قرار گرفته است.

در کاخ دیگر «کاخ سفید» نیز بخش‌های مربوط به تالار غذاخوری، دفتر کار فرح، اتاق خواب فرح، اقامتگاه پرون، اتاق بیلیارد، اتاق خو آب ثریا، تالار تشریفات و... مقابل دوربین رفته است.

براین اساس تاج همانند سازی شده که در صحنه تاج گذاری محمد رضا پهلوی استفاده شد، به‌مناسبت پایان این پروژه ملی به کاخ موزه سبز سعدآباد اهدا شد.

تاج اصلی که در موزه جواهرات ملی نگهداری می‌شود از طلا و نقره ساخته شده و آراسته به الماس‌های برلیان بسیار اعلاء، تخمه‌های درشت زمرد، یاقوت کبود و مروارید است. کلاه تاج ابره مخمل قرمز است و در قبه آن که تخمه زمرد خیاره در چنگ نشانده، قرار دارد.

این تاج در چهار طرف، دارای چهار کنگره پله پله به شکل تاج‌های شاهنشاهان ساسانی است که در وسط و زیر کنگره پیشین آن، خورشیدی زرین با شعاع‌های الماس نشان و تخمه الماس زرد درشت نصب شده است و در پشت همین کنگره، جقه پایه دار اسلیمی و در پشت آن پر قو قرار دارد.

به گزارش مجموعه سعدآباد ساخت مجموعه معمای شاه سه سال طول کشید و راوی جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره پادشاهی محمدرضا پهلوی است.

اخبار مرتبط

زوج مستأجر به طمع تصاحب ملک صاحبخانه‌شان را قتل عام کرده بودند ، دستگیر شدند

دولت برای تنظیم بازار و تامین مایحتاج مردم بیش از دو سوم بودجه‌ی کشور را دریافت می‌کند

فروش گوشت گوساله با "ژن برتر" کیلویی ۹۰۰ هزار تومان +عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha