توکلی :

داوطلبان کنکور ارشد اطلاعیه فردا را مطالعه کنند/اعلام رشته‌های جدید یا حذف برخی رشته‌ها

داوطلبان کنکور ارشد اطلاعیه فردا را مطالعه کنند/اعلام رشته‌های جدید یا حذف برخی رشته‌ها

به گزارش سراج24، حسین توکلی، اظهار داشت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده کارنامه نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون ساعت 12 سه‌شنبه 25 خرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

وی افزود: از تعداد 566 هزار و 158 داوطلب حاضر در جلسه تعداد 444 هزار و 539 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند یعنی حدود 78.5 حاضران در جلسه مجاز شدند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تمام داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته هستند با مراجعه به سایت این سازمان و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، (شماره دو) و اطلاعیه‌های منتشره حداکثر 100 کد رشته محل را از کدرشته‌محله‌های انتخابی مجاز انتخاب و حداکثر تا پایان فردا (چهارشنبه دوم تیر) با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت آنها در فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

توکلی تصریح کرد: برخی دانشگاه‌ها اقدام به اعلام رشته‌های جدید یا حذف برخی رشته‌های موجود و اصلاح برخی ضوابط بعد از انتشار دفترچه راهنما کردند که این موضوع از سوی شورای گسترش آموزش عالی طی اطلاعیه‌ای (فردا چهارشنبه) از طریق سایت سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

وی مطرح کرد: به داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند توصیه می‌شود در فرصت باقیمانده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و پس از انتشار اطلاعیه مذکور می‌توانند نسبت به ویرایش کد رشته محل‌های انتخابی خود نیز اقدام کنند.

اخبار مرتبط

هیچ جلسه‌ای برای تعویق کنکور سراسری برگزار نشده است

تعویق 2 ماهه‌ی کنکور 98 رد شد/ داوطلبان مناطق سیل‌زده از سهمیه بهره خواهند برد

زمان آغاز انتخاب رشته دکتری ۹۸+دفترچه

0 نظر

ارسال نظر

capcha