سردار نقدی: با ژستی آزادی‌خواهانه صیانت از فرهنگ را رها کرده‌اند

 سردار نقدی: با ژستی آزادی‌خواهانه صیانت از فرهنگ را رها کرده‌اند

به گزارش سراج24، سردار نقدی در حاشیه مراسم بزرگداشت مرحوم حمید سبزواری، در گفت‌وگو با تسنیم به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ولنگاری فرهنگی اشاره کرد و گفت: فلسفه نظام اسلامی هموار کردن مسیر سعادت انسان‌ها است. نظام اسلامی تأسیس شده است تا موانع رسیدن به تعالی معنوی را از بین ببرد. اکنون همه مسئولان چه نمایندگان مجلس، چه رئیس جمهور و هیئت دولت و چه مسئولان فرهنگی و غیر فرهنگی برابر قسم‌نامه‌ای که می‌خورند مسئول اجرای این قوانین اسلامی هستند و ما حق نداریم برای خوش‌آمد دشمنانمان از این وظیفه کم بگذاریم و در عرصه فرهنگ کوتاهی کنیم.

نقدی ادامه داد: همان‌طور که ما برای سلامت جسم تلاش و کنترل می‌کنیم تا دچار بیماری یا خوردن خوراک مسموم و خطرناک نشود باید برای سلامت روح و فرهنگ جامعه نیز چندین برابر تلاش کنیم،  وظیفه یک پزشک نظارت بر سلامت غذایی است و همین‌طور مسئولین در قبال فرهنگ، اما برخی از مسئولین این درک را ندارند و می‌گویند: «مردم خودشان عقل دارند و حق انتخاب دارند». پس اگر این‌چنین است باید بگوییم وزارت بهداشت را منحل کنند چون مردم خودشان عقل دارند و حق انتخاب را به آنها بدهیم تا سلامت غذایی خودشان را تشخیص دهند.

سردار نقدی افزود: ما نباید با ژستی آزادی‌خواهانه و یک نظارت ظاهری صیانت از مردم را رها کنیم، همان‌طور که این وضعی که هم‌اکنون دچار آن هستیم معلول همین کوتاهی‌های برخی از مسئولین است.

نقدی در پایان با اشاره به شخصیت حمید سبزواری در حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی اضافه کرد: مرحوم سبزواری زبانش زبان انقلاب و مسیرش مسیر انقلاب بود و یک لحظه ولایت را تنها نگذاشت. در تمام اشعارش پایبندی به اسلام و انقلاب موج می‌زند، اما می‌بینیم که این استاد از دنیا رفته است و برخی با پیام تسلیت می‌خواهند ابراز وجود کنند وبرای خودشان نامی به دست بیاورند اما بهتر است شعر مرحوم سبزواری را معیار تشخیص قرار دهیم.

اخبار مرتبط

جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) زمینه ساز ترویج فرهنگ رضوی است

نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی باید از سن کودکی آغاز شود

روایت رئیس روایت فتح از "نفوذ سازمان یافته" در عرصه فرهنگ و هنر

0 نظر

ارسال نظر

capcha