دریادار سیاری در بندرانزلی تاکید کرد

ارتقاء سطح امنیت در دریای خزر/استقرار تیم‌های عملیات ویژه نداجا در خلیج عدن/در نبرد سخت مشت محکمی در برابر دشمن هستیم

ارتقاء سطح امنیت در دریای خزر/استقرار تیم‌های عملیات ویژه نداجا در خلیج عدن/در نبرد سخت مشت محکمی در برابر دشمن هستیم

به گزارش سراج24، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در محفل انس با قرآن کارکنان منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا(ع) ارتش، با بیان اینکه ماموریت نیروهای مسلح حفظ امنیت کشور است اظهار داشت: باتوجه به بیانات رهبر معظم انقلاب, برای ایجاد امنیت باید به دو مورد بپردازیم؛ یکی افزایش توان نظامی و دیگری افزایش روحیه معنوی.

وی با اشاره به اهمیت تقویت روحیه ایمان و معنویت در نیروهای نظامی تاکید کرد: معنویت در کنار توان رزمی, یک نیروی دفاعی کامل به وجود می‌آورد و تکیه به این معنویت است که مارا قدرتمند می‌کند.

سیاری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد ویژگی یک نیروی نظامی گفت: ایمان، شجاعت و دانش از مهم‌ترین ویژگی‌های نیروهای نظامی است و ما در تلاشیم در تمامی ماه‌های سال برای معنویت تلاش کنیم و به ویژه در ماه مبارک رمضان از معنویت قرآن کریم بهره کامل را ببریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اعلام هشدار نسبت به آسیب‌ها و خطرات جنگ نرم و تغییر سبک زندگی اسلامی عنوان کرد: تغییر سبک زندگی یک آسیب است و باید آن را جدی گرفت. دشمن تلاش می‌کند از طریق تهاجم فرهنگی, فرهنگ اصیل و غنی ما را تخلیه و برنامه، هدف و فرهنگ مسموم خودش را به ما غالب کند.

وی افزود: قرار نیست که تغییر سبک زندگی, زلزله و سیل ایجاد کند تا آن را جدی بگیریم، تغییر سبک زندگی و فرهنگ چیزی است که به مرور زمان اتفاق می‌افتد و سر و صدا ندارد و ممکن است خودمان نیز متوجه آن نباشیم.

سیاری با بیان اینکه باید راه‌های تسلط دشمن در حوزه جنگ نهم را مسدود کرد گفت: همانطور که در نبرد سخت مشت محکمی در برابر دشمن هستیم در این نبرد نیز با تدبیر و انس در قرآن, با ایمان و معنویت از خانواده‌های خود حفاظت کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره اینکه رفاه و آسایش کشور در سایه امنیت به وجود می‌آید تصریح کرد: تنها عمل به قرآن و تدبر در این کلام الهی است که باعث پیروزی ما در جنگ نرم و در برابر دشمنان اسلام می‌شود.

وی به حضور ناوگروه چهل و یکم نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن اشاره کرد و گفت: تیم‌های عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش در محدوده خلیج عدن، باب‌المندب و دریای سرخ مستقر شدند و اکنون امنیت خلیج عدن برای کشتی‌هایی که ما آنها را حمایت می‌کنیم، برقرار است.

سیاری در ادامه به وضعیت دریای خزر اشاره کرد و افزود: خزر دریای صلح و دوستی است و پنج کشور همسایه باید با همکاری همدیگر امنیت را در خزر به طریقی برقرار کنند تا دیگران هوس حضور در این دریا را نداشته باشند و این موضوع بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد امنیت دریای خزر در صیادی، رفت و آمد کشتی‌ها و جلوگیری از آلودگی زیست‌محیطی و قاچاق مهم است، بیان کرد: تمام کشورهای همسایه خزر می‌خواهند طبق قوانین حاکم از این دریا بهره ببرند بنابراین دریای خزر امنیتی می‌خواهد که در تمام ابعاد فعال باشد و نباید اجازه دهیم دیگران این کار را برای ما انجام دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش سفر ناوگروه‌های ایرانی به بنادر روسیه و ناوگروه‌های این کشور به بنادر ایران را سبب ارتقای روابط دوستانه خواند و تصریح کرد: هر قدر ارتباط مذکور بیشتر باشد به طور قطع سطح امنیت در دریای خزر ارتقاء می‌دهد.

اخبار مرتبط

مسیر اشتباه دولت در اجرای«برجام»

مکتب حاج قاسم تکوین تمدن اسلامی را رقم می‌زند

عاملان ترور فخری‌زاده در زمان مناسب بهای این جنایت را می‌پردازند

0 نظر

ارسال نظر

capcha