اعتصاب در فرانسه برج ایفل را تعطیل کرد

اعتصاب در فرانسه برج ایفل را تعطیل کرد

به گزارش سراج24،در حالی که اعتصاب ها و اعتراضات عمومی در فرانسه در مخالفت با اصلاح قانون کار همچنان ادامه دارد، وبسایت برج ایفل اعلام کرد: برج ایفل امروز سه شنبه به خاطر اعتصاب ملی بسته شده است.

شرکت " اس ئی تی ئی" پیمانکار اصلی برج ایفل نیز اعلام کرد: تعدادی از کارکنان اعلام کرده اند که به اعتصاب سراسری خواهند پیوست. به دلیل آنکه کارکنان کافی برای باز کردن برج ایفل به روی بازدیدکنندگان وجود ندارد، این برج فعلا بسته خواهد بود.

برج ایفل یکی از جاذبه های توریستی مهم و محبوب جهان به شمار می رود و سال گذشته حدود 7 میلیون نفر از آن بازدید کرده اند که 80 درصد آنها توریست های خارجی بوده اند.

هر روز حدود 15 تا 20 هزار نفر از این برج دیدن می کنند. این اعتصاب فشارها بر دولت سوسیالیست فرانسه را به شدت افزایش داده است، دولت پاریس طی ماه های اخیر با اعتراضات و اعتصاب های سراسری نسبت به اصلاح قانون کار روبرو شده است.

این اعتصاب ها سیستم حمل و نقل عمومی، پروازها، پالایشگاه ها را به شدت مختل کرده است.

نرخ بیکاری در بین جوانان فرانسوی به بیش از 25 درصد رسیده است و این مساله به یکی از بزرگترین چالش های فرانسوا اولاند رئیس جمهور سوسیالیست این کشور تبدیل شده است.

دولت فرانسه اعلام کرده است که با اجرای این اصلاحات قصد دارد بازار کار را انعطاف پذیرتر کند ولی کارگران نگران از دست رفتن مزایای اجتماعی و شغلی هستند.

اخبار مرتبط

فرانسه: در برجام می‌مانیم

پیامدهای خروج آمریکا از برجام از زبان فرانسه

گفتگو سران آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha