با بیان رهبر معظم انقلاب

«عطر ماندگار» از فردا بر روی آنتن شبکه یک می‌رود

«عطر ماندگار» از فردا بر روی آنتن شبکه یک می‌رود

به گزارش سراج24،ششمین بسته از شرح احادیث اخلاقی با بیان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در 43 قسمت به روی آنتن صداوسیما خواهد رفت.

این مجموعه که از فردا با عنوان «عطر ماندگار» هر روز از شبکه یک سیما، شبکه قرآن و رادیو قرآن پخش خواهد شد، شامل قطعات کوتاهی از شرح احادیث اخلاقی است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان می‌کنند.

براساس این گزارش احادیث گنجانده شده در این مجموعه با مضامین اخلاقی و اجتماعی و قابل استفاده برای عموم جامعه است و شرح حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر احادیث نیز حاوی نکات نو و کاربردی در سبک زندگی اسلامی است.

پخش مجموعه عطر ماندگار از ماه رمضان سال 1392 و پس از تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر بحث سبک زندگی اسلامی (در سفر به استان خراسان شمالی) آغاز شد و تاکنون 150 قسمت از این مجموعه از صداوسیما پخش شده است.

منبع احادیثی که در این مجموعه شرح داده می‌شود کتاب «الأمالی شیخ صدوق» است و مضامین و موضوعات زیر را در بردارد: توصیه‌هایی برای اقامه نماز، بهترین زمان برای استجابت دعا، دعا به وقت گرفتاری و عافیت، توجه دائمی به نعمتهای الهی، مکارم اخلاق، زمینه‌های جلب رحمت الهی، خصوصیات محبوبترین بندگان، راستگویی و ادای امانت، کسب عزت با رعایت تقوا و.... است.

اخبار مرتبط

تبدیل گزارش غمگنانه زندگی امام سجاد(ع) به مفهومی حماسه ساز

سند چشم‌انداز مداحی کشور تدوین می‌شود

از بزرگداشت ایام دهه فجر غفلت نکنید

0 نظر

ارسال نظر

capcha