نماینده بندرعباس در مجلس:

سفارس ساخت کشتی به خارجی‌ها به صلاح کشور نیست

سفارس ساخت کشتی به خارجی‌ها به صلاح کشور نیست

به گزارش سراج24،حسین هاشمی با تاکید بر این‌که موافق سفارش ساخت کشتی به خارج نیستیم، اظهار کرد:‌ به جای فعال کردن اقتصاد خارجی‌ها باید بتوانیم اقتصاد داخلی را فعال کنیم.

وی یادآور شد: زمانی که استاندار بندرعباس بودم مجتمع کشتی‌سازی فراساحل ایران (ایزوایکو) به‌عنوان یکی از صنایع بزرگ کشور در حال اخراج نیروهایش بود. از مدیران این شرکت دلیل این کار را جویا شدم که گفتند پول نداریم، چون کسی به ما سفارش ساخت نمی‌دهد.

وی ادامه داد: این مسئله را با وزارت نفتی‌ها مطرح کردم که گفتند آنها (ایزوایکو) توان ساخت ندارد و سفارشاتی را به این مجتمع داده‌ایم که نتواستند آنرا بسازند.

وی با تاکید بر این‌که بخشی از مشکلات این کشتی‌ساز مربوط به ضعف مدیریت بود، اظهار کرد: روند ایزوایکو  رو به رشد است، اما با این وجود همچنان مشکلاتی را دارد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با تاکید بر این‌که سفارش ساخت کشتی به کشتی‌سازان خارجی کار خوبی نیست، گفت: حتی اگر ساخت کشتی در داخل به کندی انجام شود کشتیرانی‌ها و بهره‌برداران حوزه دریا باید به صنایع داخلی سفارش بدهند.

هاشمی با اشاره بهاین‌که دولت باید کمک کند تا وضعیت کشتی‌سازان داخلی بهبود یابد،‌ افزود:‌ سفارش دادن به خارج، تقویت کننده آنهاست، بنابراین با توجه به فرمایشان رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقامتی باید سفارش کشتی به داخلی‌ها داده شود و سفارش به خارجی‌ها به صلاح کشور نیست.

اخبار مرتبط

شرکت بازآفرینی شهری مُهر تایید اعطای وام به بافت فرسوده را می‌زند

موقعیت بازار مسکن در شرایط بسیار بحرانی قرار گرفته‌‌است

بیش از ۹۰ درصد از تسهیلات پرداختی، صرف نیاز بخش مسکن و ساختمان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha