آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار اعضای حزب مؤتلفه:

کارانقلاب اسلامی حرف اول را در منطقه می‌زند/ با دشمنان نباید سازش داشت

کارانقلاب اسلامی حرف اول را در منطقه می‌زند/ با دشمنان نباید سازش داشت

به گزارش سراج24،آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار با دبیرکل، اعضای شورای مرکزی و هیئت اجرایی، دبیران استانهای حزب مؤتلفه اسلامی بیان داشت: حزب مؤتلفه اسلامی اولین حزبی است که افتخار دارد ندای امام خمینی(ره) را لبیک گفت و به‌پای انقلاب ایستادید و امروز از وفاداران به مقام معظم رهبری هستید و ما به وجود شما افتخار می‌کنیم.

این مرجع تقلید با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: خداوند در آیاتی از قرآن کریم نوید می‌دهد که راه حق را پیش روید. سست نشوید، اسلام دین صلح است نه دین جنگ، اسلام دین سازش و آرامش است اما نه سازش با دشمنان داشته باشیم.

وی افزود: با دشمنان نباید سازش داشته باشیم، انقلاب اسلامی امروز حرف اول قدرت نظامی را در منطقه می‌زند و هیچ کشوری به‌اندازه ایران قدرت نظامی و دفاعی در منطقه ندارد اما با وجود این، آیا ایران یک وجب به خاک کشوری تعرض کرده است؟ اسلام کشورگشایی ندارد بلکه دعوت به حق می‌کند.

آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی تصریح کرد: ما به‌دنبال منطق و علم هستیم و ابرقدرت‌ها هستند که به‌دنبال استکبار و استعمار هستند. در راه خدا سست نشوید و مردم را به‌سوی خدا دعوت کنید و بدانید برتری مال شما است.

وی در ادامه با ابراز تأسف از وضعیت حجاب در کشور گفت: چرا باید وضعیت پوشش و حجاب امروز این‌گونه باشد؟ قم که مرکز تشیع است و جایی که حرم اهل‌بیت(ع) قرار دارد می‌بینیم برخی این‌طور ناهنجار پوشش دارند. باید حقوق مردم رعایت شود و پوشش مناسب هر فرد نشان از رعایت کردن حقوق دیگران است. حجاب و عفاف و ناموس مردم مسئله مهمی می‌باشد.

این مرجع تقلید شیعیان بیان داشت: برخی می‌گویند "می‌خواهم بی‌حجاب باشم" این مثل کسی است که در کشتی است و می‌گوید می‌خواهم قسمت مربوط به خودم را سوراخ کنم، این رفتار باعث غرق شدن کشتی می‌شود.

وی افزود: آزادی تا زمانی باید وجود داشته باشد که ضررش به دیگران نرسد. دولت محترم چه امروز و چه در آینده باید طوری رفتار کند که این مسئله درست شود.

آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی تصریح کرد: استدعای من این است که در مسائل مملکتی تذکر داده شود. باید همه کمک کنیم تا با پیشرفت به‌عنوان اسوه و الگوی دیگر کشورها باشیم.

اخبار مرتبط

رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی را تسلیت گفتند

پیشرفت کشور متوقف نمی‌شود

«بسیج» ثروت بزرگ ملت ایران است

0 نظر

ارسال نظر

capcha