روایت اسماعیل شعیب از مقاومت شیعیان در‌ نیجریه

حمله وحشیانه نظامیان ارتش به شیعیان نیجریه/۵ هزار ‌شیعه در جریان دستگیری شیخ زکزاکی به شهادت رسیدند

حمله وحشیانه نظامیان ارتش به شیعیان نیجریه/۵ هزار ‌شیعه در جریان دستگیری شیخ زکزاکی به شهادت رسیدند

به گزارش سراج24، شیخ اسماعیل شعیب ‌چهارشنبه شب در مراسم روایت تصویری مقاومت شیعه در بیداری اسلامی کشور نیجریه که در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خرم‌آباد برگزار شد، با اشاره به دیدار اخیر خانواده شیخ زکزاکی با وی در زندان اظهار داشت: چشم مصدوم شیخ زکزاکی که با اصابت گلوله نیروهای ارتش از حدقه خارج‌شده بود و به‌ طور معجزه‌آسایی توسط شیخ در سر جای خودش قرارگرفته بود تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

وی افزود: حکومت نیجریه اجازه آزادی شیخ زکزاکی را به این زودی‌ها از زندان نمی‌دهد؛ زیرا می‌ترسند که شیخ علیه آن‌ها دست به افشاگری بزند.

معاون رهبر جنبش شیعیان نیجریه با بیان اینکه هدف حکومت و ارتش نیجریه پس از دستگیری شیخ زکزاکی این بود که حرکت اسلامی را ابتدا در زاریا نابود کند، عنوان کرد: آن‌ها سپس می‌خواستند به سراغ نابودی این حرکت در شهرهای دیگر نیجریه بروند که با مدیریت خوب شیخ یعقوب جانشین شیخ زکزاکی در شش ماه گذشته آن‌ها در رسیدن به اهداف خود شکست خوردند.

وی به نقش عربستان و اسرائیل در سرکوب و کشتار شیعیان نیجریه اشاره کرد و گفت: بنابر اعترافات نیروهای ارتش که به اسارت جنبش اسلامی درآمده‌اند کشتار شیعیان این کشور با فشار عربستان و اسرائیل انجام‌شده است  حتی یک هفته قبل از حمله به حسینیه صاحب‌الزمان (عج) شهر زاریا رئیس ارتش نیجریه به اسرائیل سفرکرده بود و در حال حاضر امنیت نیجریه نیز توسط رژیم صهیونیستی تأمین می‌شود.

شعیب بابیان اینکه در حال حاضر حرکت اسلامی در کشور نیجریه رویکرد نظامی نیست؛ اما در آینده ممکن است که جنبه نظامی نیز پیدا کند، بیان کرد: زمانی که ارتش نیجریه برای دستگیری شیخ زکزاکی خانه‌اش را محاصره کردند زنی که در خانه شیخ باردار بود نوزادش از ترس متولد شد و بااین‌حال نظامیان ارتش به این نوزاد هم رحم نکردند و او را کشتند.

وی برخلاف اینکه گفته می‌شود نظامیان ارتش نیجریه در جریان دستگیری شیخ زکزاکی هزار نفر از شیعیان نیجریه را به شهادت رسانده‌اند؛ اما شواهد حاکی این است که در این ماجرا 5 هزار نفر از شیعیان بخشی از آن‌ها با اصابت گلوله به شهادت رسیدند، بخشی در آتش سوختند، بخشی مفقود شدند و بخشی هم فرار کردند.

اسماعیل شعیب به ارادت شیخ زکزاکی به امام خمینی (ره) از بدو پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و تصریح کرد: شیخ زکزاکی زمانی که خدمت امام خمینی (ره) رسید ایشان یک جلد قرآن را به شیخ دادند و فرمودند که در نیجریه اسلام و قرآن را تبلیغ کنید. شاید اگر امام خمینی می‌گفتند که اهل‌بیت (ع) را نیز در این کشور تبلیغ کنید مردم در ابتدا جذب شیخ نمی‌شدند.

وی بابیان اینکه شعار شیعیان نیجریه یا مهدی و لبیک یا حسین (ع) است، خاطر نشان کرد: زمانی که نیروهای ارتش دست به فتل و عام شیعیان این کشور زدند می‌گفتند شما که یا مهدی(عج) می‌گوید حالا به مهدی (عج) بگوید که به کمک شما بیاید.

معاون رهبر جنبش شیعیان نیجریه افزود: حمله نظامیان ارتش به شیعیان نیجریه که منجر به کشتار شیعیان و نابودی حسینیه صاحب‌الزمان (عج) زاریا شد چنان وحشیانه بوده که گویی نیروهای ارتش با کشور دیگری در حال جنگ هستند.

وی با اشاره به اینکه جامعه جهانی در مقابل کشتار شیعیان نیجریه سکوت کرده و هیچ‌کس هیچ‌چیزی نمی‌گوید، عنوان کرد: ما از دوستانمان در کشورهای اسلامی همچون ایران انتظار داریم که آن‌ها در مقابل این جنایت‌ها سکوت نکنند.

شعیب بیان کرد: در حال حاضر چند شبکه وهابی با حمایت‌های کشور عربستان به تولید برنامه علیه ایران، شیخ زکزاکی و تشیع می‌پردازند و این در حالی است که جریان اسلامی هیچ شبکه‌ای را در اختیار ندارد.

اخبار مرتبط

حمله خونین بوکوحرام به یک منطقه در نیجریه

دولت نیجریه با بوکوحرام به مذاکره نشست

قربانیان اصلی بحران میانمار چه کسانی هستند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha