جانشین سازمان بسیج مستضعفین:

۴۵ میلیارد تومان برای راهیان نور دانش آموزی / باید در زمینه راهیان نور یک دعوت عام صورت گیرد

۴۵ میلیارد تومان برای راهیان نور دانش آموزی / باید در زمینه راهیان نور یک دعوت عام صورت گیرد

به گزارش سراج24،سردار علی فضلی ظهر امروز در محل اردوگاه امام رضا(ع) مشهد اظهار داشت: در آستانه سالگرد ارتحال امام راحل قرار داریم، امام عظیم شان انقلاب حق بندگی را به گردن همه تاریخ انقلاب و امت دارند، امروز به ویژه نسل دانش آموزی تمام تجربه و اندوخته‌های خود را از امام دارند.

وی بیان کرد: مکتب امام خمینی(ره) احیاگر دوباره دین اسلام است و مستکبرین و مخالفین و تکفیری‌ها و داعشی‌ها در مقابله با سربازان خدا هستند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: امروز شما فرماندهان در جهاد جنگ نرم در حال انجام همان کاری هستید که فرماندهان هشت سال دفاع مقدس به همین شکل در حال انجام آن کار بودند و این وظیفه خطیر را صورت دادند. شما نیز باید از این الگوها پیروی کنید.

سردار فضلی با اشاره به سخنان امام راحل بیان داشت: یکی از راهبردهای اصلی امام خمینی(ره) که به صورت مداوم به فرماندهان گوشزد می‌کردند هجمه همه جانبه و فراگیر و همواره به دشمنان بود، به تعریف دیگر ایشان همواره معتقد بودند باید خواب را از چشم دشمن گرفت و به دشمن امان نداد.

وی تصریح کرد: این راهبرد برای تمام فصول است و تنها منحصر به عملیات جنگی در سال‌های دفاع مقدس نیست، امروز یک فرصت طلایی و بی بدیل به نام راهیان نور ایجاد شده است و الگوی آن از همین سال 64 شکل گرفته است. شهید بابایی تمام ظرفیت و توان خود را پای کار آورد تا جایی که سال 64 قرار بود به حج اعزام شود اما اعزام نشد و عنوان کردند که جبهه نیاز بیشتری به من دارد و جبهه حج من است و به همسر خود پیغام داد که در جبهه حج به جا می‌آورد.

سردار فضلی افزود: نباید به سادگی از این موهبت الهی گذشت، انسان‌های وارسته‌ای مانند شهید بابایی، شهید همدانی قانون تربیتی فرزندان ما را دگرگون کرده‌اند و به ما آموختند که به فرزندانمان بیاموزیم که هجمه سنگینی به دشمنان این ملت در تمام فصول و در شبانه روز داشته باشیم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: در دیداری که 15 فروردین امسال فرماندهان سپاه پاسداران با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان بسیار از اردوهای راهیان نور خرسند بودند و فرمودند امسال راهیان نور خیلی خوبی داشتیم و این دستاورد به دلیل همت سربازان این ولایت و مرز و بوم بوده است.

سردار فضلی تاکید کرد: امروز راهیان نور یک حج بصیرتی است و نیاز به کیفیت و کمیت کافی دارد، آموزش و پرورش و دانش آموزان امروز ثقل اصلی حرکت دانش آموزی راهیان نور هستند و ما از حرکت دانش آموزی بقیه اقشار را تغذیه می‌کنیم و شما الگویی برای تمامی اقشار جامعه شده‌اید.

وی افزود: راهیان نور یک عملیات الهی است و نیاز به وحدت و همدلی دارد، از آموزشو پرورش تا بسیج و سپاه همه و همه باید یک دل و یک صدا برای این عملیات الهی آماده باشند.وزیر آموزش و پرورش و سردار نقدی با تمام وجود پای این ظرفیت هستند و در حال حاضر قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، قرارگاه مشترک آموزش و پرورش، سپاه و بسیج است.

سردار فضلی گفت: امسال 45 میلیارد تومان برای راهیان نور دانش آموزی هزینه شده که از سوی سازمان بسیج مستضعفین پرداخت شده است. در جلسه به مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران مشخص شد باید تمهیداتی برای مشارکت همه فرماندهان و مسئولان تشکیل شود تا در این امر مهم حضور داشته باشند و تنها از راه دور کار نکنند و مستقیماً در راهیان نور درگیر شوند.

وی افزود: امروز راهیان نور در چهار فصل سال آماده ارائه خدمات است، شما فرماندهان نیازی به ابلاغ ندارید و می‌توانید در چهار فصل سال این حرکت الهی را صورت دهید، تمامی امکانات برای شما و دانش آموزان فراهم شده است.

سردار فضلی افزود: هر فردی که از مشهد مقدس به سوی مناطق عملیاتی اعزام می‌شود برای ما 300 هزار تومان هزینه دارد و اعزام مرزی نیز 100 هزار تومان هزینه دارد و ما نیازمند یک کار تشکیلاتی هستیم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید در زمینه راهیان نور یک دعوت عام صورت گیرد و تمامی اقشار جامعه در این حرکت الهی حضور داشته باشند.

اخبار مرتبط

همه دعوتید | دعوتنامه ای که «پستچی» برای همه آورد! + فیلم

اتفاق مبارکی که در راهیان نور افتاد+فیلم و تصاویر

درخت انقلاب | نیت سربازی امام زمان(عج) در اردوهای راهیان نور

0 نظر

ارسال نظر

capcha