نگارش سریال با محوریت زندگی شهیدحسن طهرانی مقدم آغاز شد

نگارش سریال با محوریت زندگی شهیدحسن طهرانی مقدم آغاز شد

به گزارش سراج24،با پایان مراحل پژوهش سریال «دوربرد» به‌سفارش مرکز گسترش فیلمنامه نویسی مراحل نگارش این سریال به‌زودی آغاز می‌شود.

مراحل پژوهش و تحقیق سریال «دوربرد» به‌سرپرستی مهدی فیوضی به پایان رسید. فیوضی که سرپرستی گروه نویسندگان این سریال شخصیت‌محور را به‌عهده دارد، با اعلام این خبر گفت: سریال «دوربرد» با پرداختن به زندگی شهید حسن طهرانی مقدم ملقب به پدر موشکی ایران به ریشه‌یابی بحث موشکی ایران از زمان جنگ تحمیلی تا همین اواخر بپردازد.

وی افزود:  پژوهش سریال «دوربرد» درباره زندگی «شهید طهرانی‌ مقدم» پیش از این در مرکز فیلم و سریال برون‌مرزی کلید خورد و با تأسیس مرکز گسترش فیلمنامه نویسی در این مرکز دنبال شد. پژوهش این مجموعه به مرکز گسترش فیلمنامه نویسی ارائه شده و به‌زودی طرح فیلمنامه آن به نگارش در خواهد آمد.

حسن طهرانی مقدم ششم آبان ماه 1338 در محله سرچشمه تهران متولد شد. به‌علت شغل پدرش (محمود طهرانی مقدم)، که به پیشه خیاطی مشغول بود، به محله شکوفه و سپس به محله بهارستان نقل مکان کرد و مقاطع ابتدایی و دبیرستان را در همین مناطق گذراند. شهید حسن طهرانی مقدم همچنین در تاریخ اول مهر ماه سال 84 به‌عنوان جانشین سردار علی زاهدی در نیروهای هوایی سپاه پاسداران منصوب شد. وی سرانجام در 22 آبان‌ماه 90 در پادگان امیرالمؤمنین(ع) و در حال آماده‌سازی آزمایش موشکی بر اثر انفجار زاغه مهمات، به یارانش شهید احمد کاظمی، حسن شفیع‌زاده، حسن غازی،‌ غلامرضا یزدانی، علیرضا ناهیدی، مصطفی تقی‌خواه و... پیوست.

اخبار مرتبط

می‌خواستم به زندگی امروز تلنگری بزنم

ویدئو/موشن لوگو «نوروز رنگی» آماده شد

«گاندو» دوباره به تلوزیون می‌آید؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha