آیت‌الله علوی‌گرگانی:

حج در صورت احساس خطر واجب نیست/ لقب خادم‌الحرمین برای پادشاهان سعودی مضحک است

حج در صورت احساس خطر واجب نیست/ لقب خادم‌الحرمین برای پادشاهان سعودی مضحک است

به گزارش سراج24،آیت‌الله محمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار نمایندگان مجلس وحدت مسلمانان پاکستان که در دفتر وی برگزار شد گفت: سیاست‌مداران در ارتباط با اقلیت‌های مذهبی باید به گونه‌ای رفتار کنند که پیروان همه ادیان و مذاهب احساس آرامش کنند.

وی با بیان اینکه در ایران پیروان همه ادیان به راحتی زندگی می‌کنند و کسی آنها را آزار نمی‌دهد تاکید کرد: حکومت‌ها نباید اجازه دهند که پیروان یک حزب و دسته به پیروان احزاب دیگر تعدی کنند و اگر چنین نباشد آن حکومت ضعیف است.

وی با بیان اینکه امروز پاکستان بر خلاف گذشته درگیر ناآرامی‌هاست تصریح کرد: کشتار شیعیان در پاکستان نشانه ضعف حکومت آنجاست.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به عملکرد دولت عربستان گفت: لقب خادم‌الحرمین برای پادشاهان سعودی مضحک است چون آنها نام خود را مسلمان می‌گذارند ولی با صهیونیست‌ها هم‌پیمان می‌شوند و مردم بی‌گناه یمن را بمباران می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از کشورها رفتار عربستان را جنون‌آمیز توصیف کرده‌اند ابراز کرد: بسیار باید مراقب رفتار خود باشیم چون ستم بر دیگران دامان ستمگر را رها نمی‌کند و او را به سزای کارهایش می‌رساند.

وی با بیان اینکه امروز اگر کسی نسبت به حضور در عربستان احساس خطر بکند حج بر او واجب نیست چون دیگر مستطیع به شمار نمی‌رود افزود: اگر خواسته‌های نفسانی را کنار بگذاریم اختلاف‌های میان مذاهب از بین می‌روند.

وی گفت: وحدت شیعه و سنی به معنای پذیرش عقاید همدیگر نیست بلکه به معنای زندگی مسالمت‌آمیز در کنار هم و توهین نکردن به مقدسات یکدیگر است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مسلمانان همه کشورهای اسلامی باید پیرو مقام معظم رهبری باشند اظهار کرد: بنده در بحرین مقلد زیاد دارم و عده‌ای از آنها از من خواستند که دستور جهاد بدهم اما بنده گفتم گوشتان به سخنان مقام معظم رهبری باشد و جز دستورات ایشان کاری نکنید.

همچنین دبیر کل مجلس وحدت مسلمانان پاکستان در این دیدار گفت: وهابیت در عربستان به کشتار شیعیان و آواره کردن آنها می‌پردازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین گلزار جعفری افزود: برخی از رهبران شیعیان پاکستان در اعتراض به این جنایات اعتصاب غذا کرده‌اند و حتی علمای اهل سنت از آنها حمایت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی را تسلیت گفتند

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت حجةالاسلام جعفری

مرحوم اژه‌ای مجاهدت‌های بزرگ را بدون اندک تظاهری عهده‌دار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha