تولید سریال «افسون آتش» با محوریت اقتصاد برکت محور

تولید سریال «افسون آتش» با محوریت اقتصاد برکت محور

به گزارش سراج24،مهدی فیوضی نویسنده سریال «افسون آتش» که طرح آن برای آغاز مرحله نگارش در مرکز گسترش فیلمنامه نویسی صداوسیما به تصویب رسیده است، از پایان مراحل پژوهش و تحقیق این اثر خبر داد.

این نویسنده ضمن اعلام این خبر درباره فضای کلی متن «افسون آتش» توضیح داد: «افسون آتش» با محوریت موضوع اقتصاد درباره مزایا و برتری اقتصاد برکت مبناست که در مقابل اقتصاد ربامحور قرار می گیرد.

فیوضی افزود: ایده اصلی این فیلمنامه ابتدا در مرکز فیلم و سریال معاونت برون مرزی مطرح و بعد از تایید مراحل پژوهش آن در مرکز گسترش فیلمنامه نویسی پیگیری شد. فیلمنامه سریال «افسون آتش» همچنین به شعار امسال یعنی «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» که از سوی مقام معظم رهبری انتخاب شده است، می پردازد.

وی با اشاره به نگارش گروهی فیلمنامه این سریال بیان کرد: نگارش متن «افسون آتش» توسط تیمی 8 تا 15 نفره در موسسه آیینه سیمرغ انجام خواهد شد. این موسسه چند کارگروه ویژه در بخش های نگارش، پژوهش راهبرد اندیشه و نظر دارد که مراحل پژوهش و تحقیق این سریال نیز در اینجا انجام شده است.

این نویسنده درباره تعداد قسمت ها و ویژگی های سریال «افسون آتش» خاطرنشان کرد: هنوز تعداد قسمت های قطعی سریال مشخص نشده است. اما این اثر فضایی اجتماعی و خانوادگی دارد که همراه با آن مشکلات و مسائل اقتصادی هم در قصه مطرح می شود. راهگشایی اقتصاد برکت مبنا نیز یک ویژگی مهم داستان است.

وی همچنین عنوان کرد: در «افسون آتش» چند قصه در دل یک داستان کلی روایت می شود. حتی تعدادی از داستان ها در کشورهای دیگر نظیر آمریکا، کشورهای اروپایی مثل ایتالیا و بعضی از کشورهای شرق آسیا می گذرد. بخش عمده کار هم به ایران مربوط است. همچنین در این فیلمنامه سه زمان گذشته، حال و آینده وجود دارد.

 سریال «افسون آتش» درباره منطقه خوش آب و هوایی در ایران است که اکنون به شهری کوچک تبدیل شده و با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند.

اخبار مرتبط

می‌خواستم به زندگی امروز تلنگری بزنم

اقتصاد و خنثی‌سازی تحریم‌ها دو اولویت مهم مجلس

ویدئو/موشن لوگو «نوروز رنگی» آماده شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha