جدیدترین خبرها از عملیات آزادسازی فلوجه

نبرد شدید در فلوجه عراق در جریان است/ مواضع داعش زیر آتش

نبرد شدید در فلوجه عراق در جریان است/ مواضع داعش زیر آتش

به گزارش سراج24 ، عملیات آزادسازی شهر فلوجه در استان الانبار، از اواخر شب یکشنبه با دستور حیدر العبادی و با مشارکت نیروهای ارتش، الحشد الشعبی و عشایر اهل سنت آغاز شده است.

در درگیری‌های روز گذشته، نیروهای عراقی توانستند پیشروی قابل ملاحظه‌ای داشته باشند و بنا به گزارش منابع رسمی، 70 تروریست داعشی در درگیری‌ها کشته شدند.

به نوشته منابع خبری عراقی، درگیری‌ها در منطقه «الصقلاویه» در شمال شهر فلوجه بین نیروهای ارتش و الحشد الشعبی از یک سو و تروریست‌های داعش از سوی دیگر از بامداد امروز (سه شنبه) جریان دارد.

در محور غربی فلوجه، نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) موفق شدند پیشروی را تا بعد از «پل ژاپنی» ادامه بدهند و منطقه «الملاحمه» را از فلوجه جدا کنند.

خبرگزاری «اعماق» وابسته به داعش نیز اعلام کرد که یک عملیات انتحاری -وبه گفته این سایت استشهادی- علیه نیروهای ارتش عراق در البوشجل در شمال غرب فلوجه انجام داده است.

شبکه خبری الجزیره با اشاره به این اقدام انتحاری مدعی شد که حدود 16 نفر از نیروهای ارتش عراق و الحشد الشعبی جان باختند.

در عین حال، مواضع داعش در محله‌های «الجولان»، «نزال»، و «الصناعة» زیر آتش ارتش قرار گرفته است.

همراه با این درگیری‌ها، نیروی هوایی ارتش عراق و توپخانه نیز نیروهای عراقی را پشتیبانی می‌کنند.

 

از سوی دیگر، فرماندهی عملیات غرب بغداد امروز از نزدیک شدن نیروهای عراقی به اتوبان شهر فلوجه در شرق الانبار خبر داد تا پس از آزادسازی این اتوبان، نیروها به سمت منطقه «الموظفین» حرکت کنند.

در هین حال، یگان مهندسی ارتش عراق در حال خنثی سازی مین‌های کاشته شده در منطقه «النعیمیه» و دیگر مناطق آزاد شده در منطقه «الکرمه» است.

فرماندهی پلیس الاتحادیه (نهادی در عراق با 200000 نیرو و زیر نظر وزارت کشور برای مبارزه با تروریسم) نیز اعلام کرده است که نیروهای پلیس الاتحادیه توانسته‌اند روستای «ابوعوده» و «العباسی» و کارخانه مصالح ساختمانی را به طور کامل پاکسازی کنند.

همراه با پیشروی نیروهای عراقی، تروریست‌های داعش اما اقدام به اعزام تیم‌های اعدام به مناطق مختلف شهر فلوجه کرده‌اند.

ساکنان این شهر در تماس تلفنی با روزنامه ایندپندنت با اعلام این خبر گفته‌اند که طبق هشدار داعش هر کسی قصد فرار یا تسلیم داشته باشد یا هر گونه پرچم سفیدی بر بام خانه خود نصب کند، اعدام خواهد شد.

 

 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha