آیت‌الله جنتی در افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان:

انتخابات ۷ اسفند در سلامت کامل برگزار شد/ به حمایت‌های رهبر انقلاب از شورای نگهبان می‌بالیم

انتخابات ۷ اسفند در سلامت کامل برگزار شد/ به حمایت‌های رهبر انقلاب از شورای نگهبان می‌بالیم

به گزارش سراج24، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز سه‌شنبه چهارم خرداد در محل مجلس قدیم با قرائت عملکرد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، گفت: مجلس خبرگان جایگاه مهمی دارد که برآمده از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره به جایگاه مهم این مجلس تاکید داشته‌اند.

دبیر شورای نگهبان یادآور شد: مقام معظم رهبری در دیداری که با اعضای دور چهارم مجلس خبرگان اخیرا داشتند فرمودند باید مراقب نفوذ باشیم و به تولیدات داخلی توجه کنیم.

آیت الله جنتی تصریح کرد: ایشان انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن را از وظایف مجلس خبرگان رهبری دانستند.

وی اضافه کرد: پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان در حالی برگزار شد که از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود ولی بحمدالله با حمایت و پشتیبانی رهبری و مشارکت مردم انقلابی، انتخابات در صحت و سلامت کامل برگزار شد.

دبیر شورای نگهبان افزود: برگزاری انتخابات رضایت رهبری را در پی داشت و از راهنمایی‌های مستمر ایشان به شورای نگهبان نیز به خود می‌بالیم.

آیت الله جنتی با بیان اینکه از تمام نهادها و شخصیت‌هایی که در راه برگزاری انتخابات به شورای نگهبان کمک کردند تشکر می‌کنیم، گفت: از اعضای دوره چهارم مجلس خبرگان که به هر دلیلی نتوانستند به مجلس پنجم راه یابند نیز بابت زحماتی که متحمل شدند تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه برای برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی وزارت کشور دو تاریخ را به شورای نگهبان اعلام کرده بود، تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات تاریخ هفتم اسفندماه برای برگزاری این دو انتخابات تعیین و به وزارت کشور اعلام شد.

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: در تاریخ 27 خرداد سال 94 نیز اعضای هیئت نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان انتخاب و در اولین جلسه نیز اعضای هیئت رئیسه آن انتخاب شدند.

آیت الله جنتی گفت: که پس از ثبت‌نام کاندیداها عده‌ای نسبت به رد صلاحیت‌ها اعتراض داشتند که در جلسات فقهای شورای نگهبان مطرح و اعلام نظر شد که پس از بررسی‌ها عده‌ای نیز تقاضای جابجایی حوزه‌های انتخابیه خود را داشتند که طبق قانون انجام شد.

وی با اشاره به مشارکت 62.5 درصدی واجدین شرایط در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در دوره چهارم مشارکت 61.39 درصد بود که در دوره پنجم از افزایش 2.1 درصدی برخوردار شد.

دبیر شورای نگهبان اظهارکرد:در نهایت با بررسی گزارشات بازرسان از نحوه برگزاری انتخابات و بررسی شکایت‌های واصله، صحت انتخابات در 31 حوزه انتخابیه تایید شد.

آیت الله جنتی تصریح کرد: امیدوارم خبرگان با توجه به جایگاه رفیع و نقش بسیار مهمی که دارد در انجام مسئولیت‌های خود موفق باشد.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تحلیلگر آمریکایی: طرح رییس جمهور آمریکا برای اعزام ارتش به شهرها با هدف تعلیق انتخابات نوامبر است

فیلم| ازFATF تا انتخابات با کرونا در هشتگ‼️

فیلم| ماموریت مجلس جدید چه باید باشد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha