«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

عارف تحت فشار برای کاندید ریاست مجلس شدن یا نشدن؟/فراکسیون امید:مردم از عارف انتظار دارند/اصلاح طلبان:عارف رای ندارد

عارف تحت فشار برای کاندید ریاست مجلس شدن یا  نشدن؟/فراکسیون امید:مردم از عارف انتظار دارند/اصلاح طلبان:عارف رای ندارد

به گزارش خبرنگار سراج24، محمدرضا عارف این روزها سخت درگیر موضوع کاندیدا شدن برای ریاست مجلس دهم است. مجلسی که از یکسو پس از انتخابات 7 اسفند اصلاح طلبان داعیه پیروزی در آن را دارند و از سوی دیگر در عمل رای کافی برای ریاست عارف بر آن را ندارند.

همین مساله سبب شده که عارف این روزها بر سر دوراهی کاندیدای ریاست مجلس شدن سخت مردد بماند.نمایندگان تازه کار عضو فراکسیون امید که روزهای پس از انتخابات مجلس بیشتر در سعی در انجام مصاحبه با رسانه های گوناگون را دارند این روزها سخت به عارف فشار می آورند که مردم از وی انتظاراتی دارند و باید کاندید ریاست مجلس شود تا آنجا که الیاس حضرتی عضو فراکسیون امید می گوید اصلاً موضوع انصراف عارف از کاندیداتوری ریاست مجلس  مطرح نیست و قطعاً آقای عارف برای ریاست مجلس کاندیدا خواهند شد.

و یا محسن علیجانی دیگر عضو فراکسیون امید در این زمینه می گوید: تا آنجایی که من از آقای عارف شناخت دارم، بحث ریاست مجلس برای ایشان بحث شخصی نیست و انگیزه فردی ندارند. بحث آقای عارف معطوف به مطالباتی است که از سوی مردم صورت گرفته است و ایشان در مصاحبه اخیرشان نیز گفته اند که این یک تکلیف بر دوششان است که برای ریاست مجلس کاندیدا شوند. از طرف دیگر فراکسیون امید نیز برای معرفی کاندیدای ریاست اصرار دارد. لذا به نظر من ایشان برای ریاست مجلس کاندیدا خواهند شد و کنار نخواند کشید.

این در حالی است که چندی پیش خبری در رسانه های منتشر شد مبنی بر جلسه پنهانی اعضای احزاب منحله مشارکت و مجاهدین انقلاب که در آن تصمیم گرفته شده بود که عارف به نفع لاریجانی کنار برود. اصلاح طلبان حاضر در جلسه جملگی توافق کردند که عارف به نفع لاریجانی باید کتار برود و اصلا درانتخابات هیات رییسه کاندید نشود.این جریان اصلاح طلب معتقد است که ریاست عارف بر مجلس فضای سیاسی را برای دولت تنگ می کند و با تنگ شدن فضای سیاسی بر دولت فعالیت اصلاح طلبان نیز محدود می شود همچنین با توجه به اینکه عارف در فضای سیاسی کشور تقریبا تازه کار محسوب می شود فعلا توان اداره مجلس با خط مشی اصلاح طلبی اصیل را ندارد.

در این جلسه یکی از تاثیرگذاران سازمان مجاهدین گفته که به هر نحو ممکن که شده نباید بگذاریم عارف کاندید ریاست مجلس بشود البته اگر هم کاندید شد قطعا رای نخواهد داشت چه اینکه تعداد زیادی از اعضای فراکسیون امید در نهایت به لاریجانی رای خواهند داد. لاریجانی همچنین رای کامل اصولگرایان مجلس و مستقلین را هم با خود خواهد داشت.

به هر حال رقابت اصلی برای تعیین ریاست مجلس دهم در چند روز آینده رخ خواهد داد و عارف و لاریجانی در رقابتی که عملا رقابت اصولگرایی و اصلاح طلبی است مجددا به روی رینگ خواهند رفت . تلاشی که این بار در صحنه عمل شاهد خواهیم بود و پروپاگانداهای رسانه ای تاثیری درنتایج آن نخواهد داشت و اصلاح طلبان این بار نخواهد توانست ادعا کنند که برنده واقعی انتخابات 7 اسفند بوده اند.

اخبار مرتبط

سی‌ودومین گزارش تفریغ بودجه، ۲۰ مهر توسط بذرپاش در مجلس قرائت می‌شود

امام رضا(ع) در مسیر روشنگری در قله رعایت اصول اخلاقی قرار داشت

هشدار نمایندگان مجلس به دولت جمهوری آذربایجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha