جانشین فرمانده کل گردان‌های سید الشهدای عراق در گفتگو با تسنیم عنوان کرد

مشارکت ۱۰ هزار نیروی داوطلب مردمی عراق در تامین امنیت مراسم نیمه شعبان

مشارکت ۱۰ هزار نیروی داوطلب مردمی عراق در تامین امنیت مراسم نیمه شعبان

به گزارش سراج24، "حسن عبدالهادی" جانشین فرمانده کل گردان های سید الشهدای عراق به آمادگی نیروهای داوطلب مردمی برای تامین امنیت جشن های نیمه شعبان اشاره کرد و در این باره گفت: در ابتدا میلاد حجه ابن الحسن العسکری امام عدل و بقیه الله الاعظم را به شما تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، همانطور که می دانید عراق در وضعیت ویژه و فوق‌العاده‌ای همچون جنگ با داعش و وضعیت سیاسی ناپایدار به سر می‌برد اما با این وجود شیعیان عراقی و موکب‌های حسینی همواره در احیای شعائر حسینی و مذهبی به خصوص میلاد صاحب العصر (عج) پیشگام بوده‌اند.

وی در ادامه گفت: امسال نیز استان‌های کربلا و نجف اشرف با تمام قوای خود همراه با نیروهای داوطلب مردمی آماده برگزاری جشن‌های نیمه شعبان هستند همان‌طور که مطلع هستید همواره در مراسم‌های مختلف اسلامی گروه تروریستی داعش تلاش می‌کند دست به عملیات تروریستی بزند، تکفیری‌ها و وهابی‌ها همواره سعی می‌کنند از مناسبت‌های اسلامی بزرگ سوء استفاده کنند از این رو نیروهای داوطلب مردمی و نیروهای مسلح عراق در تلاش برای تأمین امنیت مسیرهای مختلف این‌گونه مراسم‌ها هستند.

این فرمانده عراقی با اشاره به محاصره شدن داعشی ها در شهر فلوجه گفت: امسال نیز نیروهای داوطلب مردمی و نیروهای امنیتی عراق تلاش می‌کنند تا امنیت استان کربلا را که در همسایگی استان الانبار و شهر فلوجه که در آستانه آغاز عملیات آزاد سازی آن قرار داریم هرچه بیشتر تأمین کنند. تروریست‌ها همواره تلاش می‌کنند باهدف قرار دادن مردم محاصره خود را بشکنند.

او همچنین در خصوص تامین امنیت مراسم نیمه شعبان در کربلا گفت: هیئت های حسینی از آمادگی بسیار بالایی برای ارائه خدمات به زائران برخوردار هستند و به موازات آن گردان‌های مقاومت (نیروهای داوطلب مردمی) در اطراف استان کربلا و مسیرهای منتهی به آن از جنوب و فرات الاوسط و بغداد مستقر شده و تأمین امنیت مراسم نیمه شعبان را برعهده خواهند گرفت.

تعداد زائران نیمه شعبان عتبات عالیات بیش از سال‌های گذشته خواهد بود

حسن عبدالهادی توضیح داد که تعداد زائران نیمه شعبان امسال بیش از سالهای گذشته خواهد بود و در این باره گفت: به لطف خدا امسال تعداد زیادی از زائران کشورهای مختلف عربی و غربی برای مشارکت در جشن‌های نیمه شعبان از طریق فرودگاه‌های نجف و بغداد وارد کشور شده‌اند و گمان می‌کنیم که مراسم نیمه شعبان امسال از نظر تعداد زائران  امکانات فراهم شده برتر از تمامی سال‌های گذشته باشد و این خود به چالش کشیدن تروریسم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به عملیات آزادسازی شهر فلوجه اشاره کرد و در این باره گفت: همان‌طور که می دانید این روزها در آستانه آغاز عملیات آزاد سازی شهر فلوجه قرار داریم و نیروهای ما در حال آمادگی برای این عملیات هستند، هم اکنون نیروهای عراقی و تمامی گردان‌های نیروهای داوطلب مردمی در حال آماده باش به سر برده و در اطراف شهر فلوجه مستقر شده‌اند. این شهر از 6 جهت به محاصره در آمده است و هم اکنون عملیات آماده سازی نیروها در جریان است که پس از اتمام آن نیروهای ارتش وارد این شهر خواهند شد. نیروهای داوطلب مردمی استان الانبار و شهر فلوجه را از تمامی جهت‌ها محاصره کرده‌اند.

او ادامه داد: همان‌طور که می دانید استان الانبار هم مرز با عربستان سعودی است و تروریست‌ها همواره از این کشور وارد عراق می‌شوند از سوی دیگر استان الانبار در کنار استان کربلا واقع شده است و از همین رو تعداد زیادی نیرو روانه استان الانبار شده‌اند.

10 هزار نفر از نیروهای مردمی در تامین امنیت مراسم نیمه شعبان مشارکت دارند

این فرمانده عراقی تاکید که در حدود 10 هزار نیروی داوطلب مردمی در تامین امنیت مراسم نیمه شعبان مشارکت خواهند داشت و در این خصوص توضیح داد: در حدود 50 هزار نیرو در اطراف شهر فلوجه مستقر شده‌اند و 10 هزار نیرو (نیروهای داوطلب مردمی) دیگر نیز موظف به تأمین امنیت کربلا و مسیرهای منتهی به این شهر از تمامی جهات هستند. مسیرهایی همچون نجف به کربلا و مسیرهای جنوبی.

وی در خصوص تعداد سربازان ارتش که تامین امنیت مراسم نیمه شعبان را برعهدده دارند گفت: ارتش عراق تعداد نیروهایی را که برای تأمین امنیت مراسم نیمه شعبان به کار خواهد گرفت اعلام نکرده است اما گمان می‌کنم که این تعداد همچون نیروهای داوطلب مردمی در حدود 10 هزار نیرو باشد.

او در خصوص تهدید های امنیتی که متوجه مراسم نیمه شعبان می شوند گفت: معمولاً تروریست‌ها به طور روشن تهدید به حمله به اینگونه مراسم‌های مذهبی نمی‌کنند بلکه این اتتفاقات به طور غافلگیر کننده روی می‌دهند، گمان می‌رود تروریست‌ها به دلیل عملیات آزاد سازی شهر فلوجه که پایتخت داعش به شمار می‌رود دست به اقدام تروریستی علیه مراسم نیمه شعبان بزنند اما به امید خداوند متعال ارتش و نیروهای داوطلب مردمی در آمادگی کامل برای جلوگیری از هرگونه حادثه تروریستی است  و به امید خدا زیارت نیمه شعبان در امنیت کامل به پایان خواهد رسید.

وی در پایان و در خصوص موعد عملیات آزادسازی شهر فلوجه گفت:  آغاز عملیات در فلوجه تنها در گرو تصمیم گیری‌های نظامی نیست بلکه تصمیم گیری‌های سیاسی نیز در آن دخیل است، در داخل شهر نیز همچنان تعدادی از شهروندان حضور دارند و نیروهای داوطلب مردمی و ارتش عراق از چند روز گذشته به آنان اعلام کرده است که به دلیل نزدیکی عملیات آزادسازی این شهر باید آن را ترک کنند. این شهر از سوی نیروهای داوطلب مردمی به طور کامل محاصره شده  نیروهای ارتش از یک محور وارد شهر خواهند شد، در این عملیات نیروهای داوطلب مردمی مسئولیت عملیات مهندسی و آماده سازی برای ورود به این شهر را بر عهده دارند.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha