راشاتودی فاش کرد

ارتباط ترکیه با اپوزیسیون سوریه و داعش

ارتباط ترکیه با اپوزیسیون سوریه و داعش

به گزارش سراج24،شبکه خبری «راشا تودی»  از وجود اسنادی  خبر داد که بر اساس آن مخالفان دولت سوریه با کمک  افرادی در ترکیه با داعش در ارتباطند و دولت اردوغان نیز نسبت به فعالیت این گروه تروریستی بی اعتنایی نشان می‌دهد.

وبگاه شبکه خبری راشاتودی در این گزارش به متن گفت‌‌وگویی اشاره می‌ کند که  پلیس ترکیه آن را شنود کرده و نشان می‌دهد داعشی‌های مقیم ترکیه مهمان نوازی غیر عادی نسبت به اعضای اپوزیسیون سوریه نشان می‌دهند.

در این شنود نام «الهامی بالی فرد» وجود دارد که مظنون روابط با داعش و سازمان دهنده اقدامات تروریستی از جمله انفجار 10 اکتبر سال 2015 در استانبول است که برای دستگیری وی یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده‌ا‌ند.

مقامات ترکیه پس از این انفجار ادعا کردند که رد پای وی را گم کرده اند اما اسناد منتشر شده ثابت می‌کند که وی هنوز تحت نظارت و تعقیب است.

الهامی بالی فرد خدمات پزشکی به نیروهای داعش در ترکیه داده و سپس آن‌ها را از طریق مرز ترکیه به سوریه باز می گرداند.

الهامی بالی فرد در این مکالمه از همکار خود سوالاتی درباره افرادی می‌پرسد که از اپوزوسیون سوریه هستند (فرواز سوری و ابراهیم اوزکان و زکتور ترکیه‌ای) و همکارش در جواب می‌گوید: «این‌ها همه عضو اپوزویسیون سوریه‌اند.» بالی فرد سپس به همکارش می‌گوید که آن سوری‌ها را پهلوی ما آورید.

در همین زمینه «ارن اردم» نماینده پارلمان ترکیه گفت که دولت اردوغان نسبت به فعالیت تروریست‌های داعش بی ‌اعتنایی نشان می‌دهد.

وی اسناد حاوی جنایات تروریست‌ها در خاک ترکیه را ارائه کرده است.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha