کنایه موسوی‌تبریزی به دولت روحانی در نشست اصلاح‌طلبان:

مدام نباید گفت که دیگران آمدند و بردند و خوردند/ ما اصلاح‌طلبان هم ضعف نشان دادیم

مدام نباید گفت که دیگران آمدند و بردند و خوردند/ ما اصلاح‌طلبان هم ضعف نشان دادیم

به گزارش سراج24،آیت‌الله حسین موسوی‌تبریزی دبیرکل مجمع محقق و مدرسین حوزه علمیه قم صبح امروز در گردهمایی شوراهای اصلاح‌طلبان سراسر کشور که در مرکز همایش های بین‌المللی نیایش برگزار شد با اشاره به پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم اعملکرد دولت‌های نهم و دهم را موجب عقب گرد اخلاقی و فرهنگی در جامعه دانست و گفت:‌  اکنون به وضعیت رسیده‌ایم که دیگر این ارزش‌های اخلاقی را در جامعه نمی‌بینیم و این بزرگترین ضرری بود که در طول آن هشت سال اتفاق افتاد. البته مدام نباید گفت که دیگران آمدند و بردند و خوردند چرا که ما اصلاح‌طلبان هم ضعف نشان دادیم و گاهی اختلافات ما باعث سوء استفاده دیگران شد که بیایند و ببرند و بخورند.

وی افزود: اگر اصلاحات ایثار و گذشتی را که در سال 92 از خود نشان داد در سال 84 تا 88 نیز نشان می‌داد دوران هشت ساله دولت‌های نهم و دهم شکل نمی‌گرفت و کشور وضعیتی بهتر از حال حاضر داشت.

دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، انصراف عارف از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 را یکی از عوامل پیروزی حسن روحانی در این انتخابات دانست و اظهار داشت:‌  آنچه مردم در این انتخابات می‌خواستند تقدیر بود و پاداش آن‌ها نیز این است که مجلس دهم در حل مشکلات اقتصادی و ایجاد عدالت اجتماعی کوشا باشد.

موسوی‌‌تبریزی با اشاره ضمنی به ردصلاحیت مینو خالقی در انتخابات مجل تصریح کرد:  اگر در جایی یک نماینده پس از به دست آوردن آرای مردم به ناحق رد صلاحیت شد، کسی حق ندارد برخلاف قانون بگوید جایگزین آن نماینده باید در انتخابات میان دوره‌ای مجلس مشخص شود بلکه بنا بر قانون باید نفر بعدی که 25 درصد آرا را به دست آورده جایگزین آن نماینده شود. البته جایگزینی نفر بعدی به جای نماینده مردم به معنای این نیست که از حق او بگذاریم چرا که گذشتن از حق یک نماینده گذشتن از حق یک ملت است و زیر پا گذاشتن قانون مسلم محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

مسیر اشتباه دولت در اجرای«برجام»

مذاکره باید از موضع اقتدار باشد

دیوان محاسبات در مسیر نوآوری و تحول قرار دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha