مدیرعامل صندوق توسعه زعفران:

صادرات زعفران به علت نوسانات بازار ۳۰ درصد کاهش یافت

صادرات زعفران به علت نوسانات بازار ۳۰ درصد کاهش یافت

به گزارش سراج24،علی شریعتی مقدم اظهار داشت: در مورد زعفران باید اقدامات بسیار زیادی انجام شده و برنامه ریزی دقیقی انجام گیرد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی‌های مربوط به زعفران شامل موضوعاتی از قبیل افزایش بازده برداشت، تولید بهداشتی، فرآوری، بازاریابی و موارد دیگری از این دست هستند، خاطرنشان کرد: باید طرح‌های جامعی برای این موضوع در نظر گرفته شود تا بتوان فروش و اقدامات مربوط به آن در خارج از کشور را ساماندهی کرد.

مدیرعامل صندوق توسعه زعفران افزود: هم اکنون بازدهی برداشت زعفران بسیار متغیر و از بین 3 کیلو در هکتار تا 30 کیلو در هکتار متفاوت است که این موضوع یک چالش اساسی بوده و باید رفع شود به عبارت دیگر تمام سطح زمین زیر کشت این محصول باید بالاترین بازده به لحاظ محصولی را داشته باشند.

شریعتی مقدم بیان کرد: همچنین موضوع توسعه عرضه محصولات استاندارد در حوزه زعفران نیز بسیار مورد اهمیت بوده زیرا مشکلات زیادی در این حوزه تاکنون به وجود آمده که ادامه فعالیت را برای افراد در این حوزه سخت کرده است.

وی با بیان اینکه شورای گفت‌وگو اتاق بازرگانی خراسان رضوی در حال تدوین برنامه‌ای برای توسعه همه جانبه محصول زعفران است، تصریح کرد: پیشنهادات مختلف از جمله ارتقا بهداشت و کیفیتی و توسعه کشت و صادرات این محصول هم از نظر وزنی و هم از نظر ارزشی در دستور کار قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

گرانی ماندن کالاها با وجود ارزان شدن دلار! (چسبندگی قیمت )

پالایش نفت خام راهکار اساسی عبور از تحریم نفتی

افت قیمت‌ها در بازار

0 نظر

ارسال نظر

capcha